Neutuchající obliba konferenčního stolku

  • 2014-10-24
  • 0
  • Pavel Cahlík

Najdete jen málo kusů nábytku, které by byly snad v každé domácnosti. A to jak v Česku, tak v zahraničí. Konferenční stolek je prostě “klasika”, která jen tak z módy nevyjde.

Pořádáte doma konferenci? Ne? Ale jistě máte před pohovkou či sedací soupravou nějaký typ konferenčního stolku. Z nepřeberného množství typů, tvarů a barev se nevybírá snadno. Tak jak na to?

Parametry...

Jednotícím prvkem většiny konferenčních stolků je jejich výška. Ta se pohybuje kolem 40 cm, ale najdete i vyšší či dokonce nastavitelné. Výšku můžete vybrat podle jednoduchého pravidla. Kolena osob sedících na vaší sedačce by měla být zhruba ve stejné výši jako odkládací plocha konferenčního stolku.

A když jsem již zmínil sedací soupravu. Tvar desky konferenčního stolku by měl korespondovat s tvarem vaší sedačky. Pokud samozřejmě nezvolíte nějaký solitér, který by se hodil ke všemu (nebo naopak naprosto vynikal). Nízké konferenční stolky nejsou pro náš typ evropského interiéru nikterak vhodné. Mohou být líbivé, ale většinou nesplní očekávání majitele.

Materiály...

V případě těchto stolků je velmi v oblibě sklo. Může být líbivé a možná pro někoho i estetické, ale pro valnou většinu domácností bude, troufám si tvrdit, nepraktické. O rodinách s dětmi ani nemluvě. Do těchto domácností se tento typ desky vyloženě nehodí. Zkuste se pohlédnout po plastových či masivních stolcích. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte třeba i plast.

Rovněž si rozmyslete, zda budete potřebovat odkládací prostor. Stůl s pár dekoracemi může vypadat nádherně, ale až do něj naskládáte všemožné drobnosti, může se ze středobodu vašeho obývacího pokoje stát nehezké smetiště.

Při výběru se ale především se spolehněte na svůj instinkt a vkus.

 
 
 
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
451
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter