Nové trendy v přípravě letních salátů z ovoce a zeleniny

  • 2017-08-16
  • 0
  • Nábytek Elegance
Nové trendy v přípravě letních salátů z ovoce a zeleniny

Milujete léto nejen kvůli dovolené a teplému počasí, ale také pro lehkou stravu z čerstvého ovoce a zeleniny? Vyzkoušejte domácí saláty pro náladu i zdraví.

 

Léto je ročním obdobím, které přináší odpočinek, zážitky, teplé a slunečné počasí, a hlavně množství různých dobrot, které se připravují z čerstvé nabídky ovoce a zeleniny. 

Kromě toho, že ovoce a zelenina jsou v horkých letních dnech osvěžením, jsou také přínosem vitamínů a minerálních látek po celý rok. Nejvíce čerstvých a různorodých kousků přece jenom máme k dostání právě v létě, a proto by byl hřích je nevyužít. 

K vůni léta, která provoní vaši domácnost, patří vůně melounů, jahod, borůvek a malin. Pochutnáte si na nich jen tak samotných, ale také v podobě koláčů, zmrzlin, šťávy nebo jednoduchých salátů.

Třeba s melounem se nechají dělat doslova zázraky. Například barevný melounový salát, který osvěží i zasytí. K jeho přípravě stačí jeden druh melounu červeného nebo žlutého, čerstvý ananas, sezonní ovoce jako již zmíněné jahody, maliny, hroznové víno, jablka i pomeranče. Dužinu melounu vydlabeme, nakrájíme a smícháme s dalšími kousky sezonního a jiného ovoce dohromady. Salát je i takto připravený rovnou k snědku, ale můžete si jej ještě dochutit dle své libosti třeba rumem, limetkou a šťávou z ní nebo vyzdobit šlehačkou. Fantazii se v tomto směru meze nekladou.

Svoji oblibu mají v letním období i zeleninové saláty, které sníte jen tak samotné nebo jako přílohu k obědu či ke grilování. Skoro v každém nechybí čerstvý zelený salát hlávkový nebo ledový, který dodává svěžest a množství vitamínů už na první pohled. K němu stačí přimíchat různé druhy další čerstvé zeleniny jako rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, mrkev, hrášek i cibuli. Následně stačí kapka olivového oleje, citronu, sůl, pepř a pár čerstvých bylinek jako bazalka, pažitka nebo petržel a lehký letní salát je na světě.

Co překvapí nejvíce je kombinace ovoce a zeleniny dohromady. Zdá se to netradiční, a přitom tak jednoduché a skvěle chutnající. Vezměte si třeba hroznové víno, pomeranč, jarní cibulku, zelenou papriku, ledový salát. Vše nakrájejte a smíchejte dohromady. Následně zalijte dresinkem z olivového oleje, citronové šťávy, medu, soli a pepře. Vznikne pochoutka, po které se budete olizovat za ušima. Můžete přidat i na kousíčky nakrájené drůbeží maso. 

Další výjimečnou a lahodnou kombinací je salát z broskve, ananasu, červené a žluté papriky, do kterého můžete přidat různé dresinky i kuřecí maso a dochutit dle své libosti. 

Čerstvé ovoce a zelenina přinášejí v létě tolik skvělých možností na saláty, koláče, zákusky, teplé jídlo i nápoje, že vám určitě něco dobrého zůstane pro potěšení i na zimu.

 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
559
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter