Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Obložení prostoru za kuchyňskou linkou

Vybrali jste si krásnou novou kuchyň? Řešíte co použít jako obklad za pracovní desku? Pokud ano, tak jste asi již zjistili, že se jedná o poměrně zásadní otázku. Pokud s tímto tématem nemáte zkušenosti a plánujete v budoucnosti pořízení nové kuchyně, tak vám rádi představíme různé možnosti jeho řešení.

Obložení zdi nebo sádrokartonové příčky mezi spodními a vrchními skříňkami zcela jednoznačně ovlivní nejen atmosféru v kuchyni, ale i její funkčnost. Každý materiál má své klady a zápory. Obložení můžete pořídit doslova za pár peněz, ale stejně tak dobře se může stát významnou částkou v rozpočtu.

Nejlevnější řešení

Nejlevnější by samozřejmě bylo tento prostor prostě jen natřít. I to je možné, ale při výběru barvy musíte být velmi obezřetní. Barva na latexové bázi je nejlepší řešení, protože vhodně vyplní všechny skulinky. Navíc je otěruvzdorná a omyvatelná. Nicméně se moc nehodí pro použití k varnému centru. Neodolává totiž dobře žáru. Můžete použít i speciální laky, které by barvu ochránily, ale to celé řešení prodraží.

Mě osobně se právě za varnou desku osvědčila obyčejná barva na školní tabule. Toto poměrně vtipné řešení ovšem potřebuje otevřený prostor (černá či zelená barva se nehodí do každé kuchyně) a domácnost, která to tzv. ustojí. Odměnou bude plocha, která odolá i tuku ze smažení a na kterou se dají psát i vzkazy nebo nákupní seznam.

Klasika a extravagance

Jakousi "klasiku" představují kachličky. Je to poměrně levné řešení - pokud si tedy odmyslíte náklady na obkladače. Navíc se relativně snadno udržují. Jenže... Onen zapeklitý prostor za varným centrem je i zde největší slabinou tohoto řešení. Po jisté době vaření se vám zcela jistě v tomto místě vytvoří mastný kruh na spárách mezi kachličkami. Porézní spárovací hmota nasaje skoro vše, co na ni dopadne a vás čeká pracná obnova těchto spár.

Zcela jistě můžete tomuto efektu předejít nákupem přesných obkladů, které už ovšem nejsou tak levné. Nepotřebují však spárovací hmotu. Tím se dostáváme k cenově náročnějším řešením. Jedním z nejoblíbenějších je sklo. Žárované sklo (upravené tak, aby odolalo žáru z varného centra) vás vyjde většinou zhruba na 2.000,- Kč za metr, ale rozhodně za to stojí. Velice snadno se udržuje, je poměrně odolné a navíc umožňuje různé "hrátky" ze světlem (můžete za něj umístit např. LED pásek). Co budete mít za skleněnou plochou je již zcela na vás.

Existují i další méně obvyklé varianty. Například pohledový beton s vrstvou epoxidové pryskyřice, rozšíření pracovní desky i na stěnu nebo umělý kámen. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv z těchto materiálů, přejeme vám příjemné vaření!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen