Obývací stěny

  • 2014-12-22
  • 0
  • Pavel Cahlík

Obývací stěna není jen český fenomén, jak by se snad mohlo zdát. Podobný typ nábytku naleznete i na západ, východ, sever a jih od naší kotliny. Jako ostatní kusy nábytku - i obývací stěny podléhají trendům. Nicméně se stále drží co do obliby na jedné z předních příček obliby u českých zákazníků.

U takto dominantních kusů nábytku je potřeba být opravdu opatrný, co se výběru týče. Vzor či barvu budete mít na očích prakticky neustále. I zde platí pár základních pravidel, které je při koupi vhodno dodržet či zohlednit.

Rozměry a vybavenost

Před vlastní koupí si musíte ujasnit, na co vše obývací stěnu budete potřebovat. Bude vám stačit jen pár poliček na domácí elektroniku a podstavec na televizi? Plánujete zde uskladnit i nějaké písemnosti nebo knihy? Chcete si takto do centra umístit například nějaké trofeje nebo suvenýry z cest, na které jste opravdu pyšní?

Jakmile si zodpovíte tyto otázky, vykrystalizují vám základní parametry obývací stěny. V zásadě máte na výběr ze dvou variant. Buď stěny jako celku a nebo jednotlivých oddělených částí, které jsou navrženy pro použití ve skupině. U první varianty vám nezbude mnoho prostoru pro kreativní řešení. Tento nedostatek je ale zcela vyvážen nadbytkem úložného prostoru. U souborů jednotlivých kusů můžete trochu popustit uzdu fantazii a jednotlivé prvky zkombinovat dle libosti.

 
 
 

Drobnosti, na kterých je nutno trvat

Vždy dbejte na to, aby vaše nová obývací stěna měla kvalitní kování. To platí jak pro dvířka, tak především pro výsuvné systémy. Nechcete se přeci dívat na dvířka, která nejsou v rovině nebo se stále zlobit se zásuvkou, která nejde otevřít.

Pokud bude v obývací stěně umístěna i hi-fi soustava, měla by pro ni stěna mít přípravu. To znamená otvory v zádech popř. prostor pro kabeláž. Stejně tak byste si měli změřit vaše spotřebiče a volné police obývací stěny. Vždy si ponechejte dostatečnou rezervu, aby měl spotřebič dostatečný přísun vzduchu, který je potřebný k jeho chlazení.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
626
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter