Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Obývací stěny – klasika versus moderna

Vždy platilo, platí a asi ještě nějakou dobu platit bude, že obývací pokoj je chloubou našeho rodinného domu nebo bytu. Není tak divu, že právě tuto místnost chceme mít vždy dobře upravenou, čistou a jen s tím nejlepším a nejvzhlednějším nábytkem. I proto je pro nás výběr obývací stěny nesmírně důležitý.

Stejně tak, jak se rozvíjí naše civilizace, vyvíjí se i pohled na obývací stěnu. Tradiční obývací stěny, které se používaly před několika desetiletími, měly jednu nespornou výhodu. Tou výhodou je velký úložný prostor. Obývací stěny tak plnily úlohu multifunkčního nábytku tím, že v sobě ukrývaly mnoho místa. V útrobách velkých uzamykatelných skříní jsme tedy mohli najít nejenom běžné dokumenty, drobnosti či cennosti, nýbrž také sezónní oblečení, oblečení pro děti či sklad hraček. Obývací stěny sice navozovaly pocit výjimečnosti, především díky své výšce a provedení. Ovšem také leckdy zmenšovaly, již tak malé panelákové byty.

 

Moderní obývací stěny dodávají pokojům jednoduchost a vzdušnost

Moderní obývací stěny se úplně proměnily. Dnes klademe důraz na vzletnost, funkčnost, jednoduchost, vzdušnost a skutečnou variabilitu. Zásadní proměnou však prošla i koncepce bydlení. Lidé, designéři i projektanti si uvědomili, že oblečení, domácí potřeby, hračky, ložní či stolní prádlo nepatří do míst, kde bychom si měli užívat volných chvil, ale že se hodí do úložných prostor, do šaten, šatních a vestavěných skříní.

 

Staré přísloví říká, že „v jednoduchosti je krása.“ A toho se chytli i noví a mladí architekti a návrháři. Současné trendy tak podléhají požadavkům na jednoduchost, vkusnost, variabilitu i praktičnost. Jen tak mohl vzniknout nábytek s přídomkem „systémový,“ nebo též „sektorový.“ Do obývacích pokojů se tedy dostaly jednoduché sestavy menších rozměrů, které mají tu výhodu, že se dají jednoduše kombinovat. V případě, že se nám líbí další část nábytku, není problémem ji zakoupit a vhodně ji zkombinovat, s nábytkem stávajícím.

 

Televize a jejich úloha v obývacím pokoji

Neméně důležitou roli v otázkách modernizace obývacích stěn mohl sehrát i technický rozvoj, respektive inovativní vývoj audiovizuální techniky. Přesněji řečeno televizí. Moderní televize s LCD a LED obrazovkami dosahují poměrně velkých rozměrů a leckdy se stávají středobodem obývacího pokoje. A přestože dřívější obývací stěny měly svůj prostor pro televizní obrazovku, nebyl to prostor ideální a variabilní.

 

Milovníci nedávné historie jistě ocení, že se na rozměrné obývací stěny nezapomíná ani v dnešních dobách. Díky rozmanitosti nabídky a sortimentu si můžete vybrat z opravdu široké palety nejrůznějších druhů obývacích stěn, mezi nimiž naleznete i obývací stěny elegantní, historické či moderní.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen