Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Ochrana nábytku před přímým slunečním svitem

Chcete ochránit svůj nábytek nejen před nečistotami a opotřebováním, ale také před přímým sluníčkem? Chcete jej mít pořád jako nový? V tom případě zajisté uvítáte každou dobrou radu, díky které se dozvíte, jak o nábytek pečovat a chránit jej před letním sluníčkem.

Nábytek je důležitou součástí každého interiéru, a proto zajisté každého zajímá, jak správně o něj pečovat. A to nejen ohledně toho, jak zbavit nábytek nečistot, prodloužit jeho životnost, ale také jak nábytek ochránit před vlivem slunečního záření.

Sluneční paprsky jsou pro interiér příjemnou záležitostí, ale i v tomto případě platí, že čeho je moc, toho je příliš. Přímé sluneční paprsky mají totiž na nábytek negativní vliv, a to jak na prostorné šatní skříně, tak i na moderní obývací stěny, rodinné jídelní sety, pohodlné sedací soupravy či na nábytek pro děti  nebozahradní nábytek.

Možnosti, jak nábytek před slunečním zářením chránit existují, ale je jasné, že se slunci nedá zcela vyhnout ani nejde nábytek postavit vždy tak, aby na něj nepražilo slunce přímo.

Asi tím nejčastějším způsobem ochrany je vhodný výběr stínění do oken. Znamená to, že je dobré pořídit na okna závěsy, žaluzie, markýzy nebo rolety. Jejich výhodou je, že slouží i jako vhodná dekorace a snadno se přizpůsobí interiéru. Trendem stínění se stávají také stínící folie, které se lepí přímo na sklo oken.

Jako dalším prostředkem ochrany nábytku proti slunci jsou různé oleje a další přípravky určené k ošetření dřeva. Co druh dřeva, tak to jiný prostředek pro dlouhodobou ochranu nábytku a také pro jeho celkově hezčí vzhled. Takové přípravky chrání dřevo před praskáním a vysoušením a obnovují jeho barvu. Je vhodné ošetřovat nábytek pravidelně, a to jak interiérový, tak i zahradní.

V případě zahradního nábytku můžete využít jako ochranu proti slunečním paprskům také slunečníky nebo stínící plachty. Asi nejlepším řešením je umístění zahradního nábytku do stínu či pod přístřešek formou altánku či pergoly.

Kvalitní péče a ochrana nábytku zajistí nejen jeho dokonalý vzhled, ale také prodlouží jeho životnost a bude splňovat také svůj praktický účel.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen