Ochrana nábytku před přímým slunečním svitem

  • 2018-06-20
  • 0
  • Nábytek Elegance
Ochrana nábytku před přímým slunečním svitem

Chcete ochránit svůj nábytek nejen před nečistotami a opotřebováním, ale také před přímým sluníčkem? Chcete jej mít pořád jako nový? V tom případě zajisté uvítáte každou dobrou radu, díky které se dozvíte, jak o nábytek pečovat a chránit jej před letním sluníčkem.

Nábytek je důležitou součástí každého interiéru, a proto zajisté každého zajímá, jak správně o něj pečovat. A to nejen ohledně toho, jak zbavit nábytek nečistot, prodloužit jeho životnost, ale také jak nábytek ochránit před vlivem slunečního záření.

Sluneční paprsky jsou pro interiér příjemnou záležitostí, ale i v tomto případě platí, že čeho je moc, toho je příliš. Přímé sluneční paprsky mají totiž na nábytek negativní vliv, a to jak na prostorné šatní skříně, tak i na moderní obývací stěny, rodinné jídelní sety, pohodlné sedací soupravy či na nábytek pro děti  nebozahradní nábytek.

Možnosti, jak nábytek před slunečním zářením chránit existují, ale je jasné, že se slunci nedá zcela vyhnout ani nejde nábytek postavit vždy tak, aby na něj nepražilo slunce přímo.

Asi tím nejčastějším způsobem ochrany je vhodný výběr stínění do oken. Znamená to, že je dobré pořídit na okna závěsy, žaluzie, markýzy nebo rolety. Jejich výhodou je, že slouží i jako vhodná dekorace a snadno se přizpůsobí interiéru. Trendem stínění se stávají také stínící folie, které se lepí přímo na sklo oken.

Jako dalším prostředkem ochrany nábytku proti slunci jsou různé oleje a další přípravky určené k ošetření dřeva. Co druh dřeva, tak to jiný prostředek pro dlouhodobou ochranu nábytku a také pro jeho celkově hezčí vzhled. Takové přípravky chrání dřevo před praskáním a vysoušením a obnovují jeho barvu. Je vhodné ošetřovat nábytek pravidelně, a to jak interiérový, tak i zahradní.

V případě zahradního nábytku můžete využít jako ochranu proti slunečním paprskům také slunečníky nebo stínící plachty. Asi nejlepším řešením je umístění zahradního nábytku do stínu či pod přístřešek formou altánku či pergoly.

Kvalitní péče a ochrana nábytku zajistí nejen jeho dokonalý vzhled, ale také prodlouží jeho životnost a bude splňovat také svůj praktický účel.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
636
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter