Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Osvětlení v interiéru

Doba, kdy jste si vystačili s jedním centrálním svítidlem, dávno pominula. V případě počtu a druhů osvětlení v domácnosti není minimalizmus na místě. I v bytě v panelovém domě se dá vymyslet rozložení osvětlení tak, aby splňovalo dnešní standardy.

Centrální osvětlení vás zklame ihned, pokud se budete snažit v takové místnosti přečíst alespoň pár stran z vaší milované knihy. Tomuto konceptu opravdu již odzvonilo. A to neříkám, že byl správný. Pokud chcete v domácnosti přirozeně fungovat i bez denního světla, budete potřebovat celou řadu umělých světelných zdrojů.
 
 

A co je tedy potřeba osvětlit a jak? 

Vezměme si například obývací pokoj. Kromě centrálního osvětlení, které může být řešeno i jen jako nouzové, by u sedacího nábytku mělo být umístěno osvětlení, které je určeno pro  čtení nebo pro navození náladového osvětlení (může směřovat na stěnu nebo strop). Tento zdroj ulevuje očím i při sledování televize v nočních hodinách. 
 
Vhodné je osvětlit i místo za televizí. Ulevíte tak očím. Můžete použít malou lampičku nebo dnes tolik populární LED pásky. Ty mají nízkou spotřebu a na některých můžete dokonce volit z více barev. Pozor jen na příliš agresivní tóny - nechcete si z prostoru, ve kterém máte relaxovat, udělat diskotéku. 
 
 

A jak dál? 

Máte-li obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním prostorem, pak budete zcela jistě řešit i osvětlení těchto míst. U jídelního stolu je dobrou volbou polohovatelné závěsné svítidlo, které dokáže navodit intimní atmosféru při večeři ve dvou, a nebo kompletně osvětlit místnost při rodinné sešlosti. Nad jídelní stůl ale vždy vybírejte světlo, jehož stínidlo zaručí, že hosté nebudou oslnění - tz. kužel světla míří na stůl.
 
Osvětlení v kuchyni je zcela samostatná kapitola. Zde musí být především dostatečně nasvícena pracovní deska a další místa, kde se krájí, seká a jinak připravují pokrmy - a to ze zcela logických a zřejmých důvodů. Dobrou volbou jsou žárovky, které mají poněkud studenější podání bílé (světlo se zdá být až modré). V jejich svitu jsou totiž nejlépe rozeznatelné detaily. 
 
Zbytek osvětlení v domácnosti si popíšeme v jednom z následujících článků. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen