Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Osvětlení v interiéru

Doba, kdy jste si vystačili s jedním centrálním svítidlem, dávno pominula. V případě počtu a druhů osvětlení v domácnosti není minimalizmus na místě. I v bytě v panelovém domě se dá vymyslet rozložení osvětlení tak, aby splňovalo dnešní standardy.

Centrální osvětlení vás zklame ihned, pokud se budete snažit v takové místnosti přečíst alespoň pár stran z vaší milované knihy. Tomuto konceptu opravdu již odzvonilo. A to neříkám, že byl správný. Pokud chcete v domácnosti přirozeně fungovat i bez denního světla, budete potřebovat celou řadu umělých světelných zdrojů.
 
 

A co je tedy potřeba osvětlit a jak? 

Vezměme si například obývací pokoj. Kromě centrálního osvětlení, které může být řešeno i jen jako nouzové, by u sedacího nábytku mělo být umístěno osvětlení, které je určeno pro  čtení nebo pro navození náladového osvětlení (může směřovat na stěnu nebo strop). Tento zdroj ulevuje očím i při sledování televize v nočních hodinách. 
 
Vhodné je osvětlit i místo za televizí. Ulevíte tak očím. Můžete použít malou lampičku nebo dnes tolik populární LED pásky. Ty mají nízkou spotřebu a na některých můžete dokonce volit z více barev. Pozor jen na příliš agresivní tóny - nechcete si z prostoru, ve kterém máte relaxovat, udělat diskotéku. 
 
 

A jak dál? 

Máte-li obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním prostorem, pak budete zcela jistě řešit i osvětlení těchto míst. U jídelního stolu je dobrou volbou polohovatelné závěsné svítidlo, které dokáže navodit intimní atmosféru při večeři ve dvou, a nebo kompletně osvětlit místnost při rodinné sešlosti. Nad jídelní stůl ale vždy vybírejte světlo, jehož stínidlo zaručí, že hosté nebudou oslnění - tz. kužel světla míří na stůl.
 
Osvětlení v kuchyni je zcela samostatná kapitola. Zde musí být především dostatečně nasvícena pracovní deska a další místa, kde se krájí, seká a jinak připravují pokrmy - a to ze zcela logických a zřejmých důvodů. Dobrou volbou jsou žárovky, které mají poněkud studenější podání bílé (světlo se zdá být až modré). V jejich svitu jsou totiž nejlépe rozeznatelné detaily. 
 
Zbytek osvětlení v domácnosti si popíšeme v jednom z následujících článků. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen