Patrové postele

  • 2014-07-29
  • 0
  • Pavel Cahlík

Patrové postele jsou fenomén. Je otázkou zda jejich vznik urychlila paneláková zástavba, která neposkytovala dostatečný prostor pro “uložení” všech potomků, nebo prostě jen znovu vynalézáme již vynalezené - spaní v bezpečí ve výšce (na peci).

Ať je to jak chce, tak jsou patrové postele stále populární a tvoří jakousi “klasiku”. Existují i varianty, které postrádají spodní lůžko. Pod postelí tak vznikne prostor, který lze (při správné orientaci) využít třeba jako pracovnu nebo hernu.

 

“Při výběru tohoto typu lůžka, musíte zohlednit hned několik parametrů.”


Prostor nad vrchním lůžkem by měl být minimálně 120 cm na výšku. Tento rozměr zaručí relativně pohodlný přístup a pohyb na vrchní části postele. V případě menšího rozměru již nemusí být pohyb příjemný nebo dokonce bezpečný.

Vrchní část postele by měla být dostatečně zabezpečena proti pádu z lůžka. To možná zní jako samozřejmost, ale při výběru postele se doporučuje toto zabezpečení důkladně zkontrolovat. Případný pád nebude rozhodně nic příjemného.

Nosnost vrchní části patrové postele je většinou omezena. Proto se informujte, jaké je maximální možné zatížení. Většina těchto postelí nepočítá s tím, že by na ni spal například dospělý pár. Pokud si chcete dopřát požitek spánku ve výšce, budete muset kontaktovat zdatného truhláře, který pro vás vyrobí konstrukci na míru.

 

“Vybírejte pečlivě podle přístupu k vrchnímu patru.”


Často opomíjeným faktorem jsou “schůdky” nebo chcete-li způsob přístupu k vrchnímu patru. Dbejte na dostatečný rozestup jednotlivých příček, aby nedošlo k uvíznutí nohy nebo dokonce hlavičky vaší ratolesti. Rovněž by se neměly objevovat ostré nebo nezapravené hrany.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
468
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter