Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Patrové postele

Patrové postele jsou fenomén. Je otázkou zda jejich vznik urychlila paneláková zástavba, která neposkytovala dostatečný prostor pro “uložení” všech potomků, nebo prostě jen znovu vynalézáme již vynalezené - spaní v bezpečí ve výšce (na peci).

Ať je to jak chce, tak jsou patrové postele stále populární a tvoří jakousi “klasiku”. Existují i varianty, které postrádají spodní lůžko. Pod postelí tak vznikne prostor, který lze (při správné orientaci) využít třeba jako pracovnu nebo hernu.

 

“Při výběru tohoto typu lůžka, musíte zohlednit hned několik parametrů.”


Prostor nad vrchním lůžkem by měl být minimálně 120 cm na výšku. Tento rozměr zaručí relativně pohodlný přístup a pohyb na vrchní části postele. V případě menšího rozměru již nemusí být pohyb příjemný nebo dokonce bezpečný.

Vrchní část postele by měla být dostatečně zabezpečena proti pádu z lůžka. To možná zní jako samozřejmost, ale při výběru postele se doporučuje toto zabezpečení důkladně zkontrolovat. Případný pád nebude rozhodně nic příjemného.

Nosnost vrchní části patrové postele je většinou omezena. Proto se informujte, jaké je maximální možné zatížení. Většina těchto postelí nepočítá s tím, že by na ni spal například dospělý pár. Pokud si chcete dopřát požitek spánku ve výšce, budete muset kontaktovat zdatného truhláře, který pro vás vyrobí konstrukci na míru.

 

“Vybírejte pečlivě podle přístupu k vrchnímu patru.”


Často opomíjeným faktorem jsou “schůdky” nebo chcete-li způsob přístupu k vrchnímu patru. Dbejte na dostatečný rozestup jednotlivých příček, aby nedošlo k uvíznutí nohy nebo dokonce hlavičky vaší ratolesti. Rovněž by se neměly objevovat ostré nebo nezapravené hrany.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen