Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Patrové postele jsou vhodné nejen pro malé školáky

Zvláště malé byty mají problém s nedostatkem místa. Dětský pokoj pro dvě a více dětí lze snadno upravit, pomocí nejrůznějších doplňků. Ovšem někdy již nezbývá místo na to nejdůležitější, tedy na dětské postele. Vhodnou alternativu tak představují patrové palandy, které ušetří místo pro spaní. Ale, jak vůbec vybírat patrové postele?

Ještě než začneme vybírat samotnou postel, měli bychom si uvědomit, že dle normy ČSN EN 747-1, nejsou patrové postele určeny dětem do šesti let. Kromě toho, že postele nejsou pro předškolní děti bezpečné, je také dokázáno, že velké množství dětí tohoto věku trpí na určité formy náměsíčnosti, což ještě zvyšuje riziko úrazu. O vhodnosti pro starší děti se norma nezmiňuje. Nicméně výrobci tohoto typu nábytku nezapomínají na bezpečnost, což charakterizují například důmyslně použité bezpečnostní zábrany.

Měli bychom také upozornit, že pod pojmem palandy se neskrývají jenom běžné dvoupatrové postele. V poslední době je módní novinkou a trendem, umisťovat postele na sebe, přičemž ta spodní je snadno rozložitelná, respektive ji vytáhnete z úložného prostoru. Protože variabilitě a funkčnosti se meze nekladou, zaujímají tyto typy postelí nemalou roli v nabídce výrobců.

Bezpečnost, stabilita a pevnost jsou určujícími faktory při nákupu

Existuje hned několik pravidel, které bychom měli vědět před pořízením patrové postele pro naše děti. Kromě již výše zmíněné bezpečnostní normy, klademe důraz na zdravé dýchání. Doporučuje se, aby spodní lůžko bylo ve výšce minimálně 40 cm nad zemí. Horní lůžko umístíme maximálně do výšky 155 cm nad podlahou, přičemž prostor nad horním lůžkem by měl dosahovat velikosti 110 cm.

Konstrukce a materiál jdou ruku v ruce se stabilitou a pevností. Konstrukce postele musí odolat dětským hrám, neměla by se překlápět. Nároky na pevnost, bezpečnost, velikost zábran i parametry žebříku řeší opět norma ČSN EN 747-1. Klademe důraz na dostatečnou stabilitu žebříku. Důležitá je taktéž jeho šířka, která musí být větší než třicet centimetrů.

Děti potřebují mít mít v pokoji dostatek prostoru na hraní a také možnost skladovat hračky, které jsou často prostorově náročné. Proto doporučujeme pokud možno zvažovat patrové postele s úložným prostorem.

 

Dokonalý spánek jen s dokonalými matracemi

Přestože se patrové postele vyrábějí v mnoha provedeních a rozměrech, je nejlepší vybrat standardní rozměr lůžka, tedy velikost 90 x 200 cm, popřípadě 120 x 200 cm. Jde o to, že ačkoliv to dnes nevypadá, tak za několik let bude váš potomek o několik desítek centimetrů vyšší a pořízení nové postele by bylo nákladné. Kromě toho si musíme uvědomit, že se mění i dětské představy o dokonalé posteli. Nábytek proto vybíráme vždy v neutrálních barvách. Vždy jej můžeme zkrášlit smývatelnými barvami nebo nálepkami, které za pár let smyjeme či strhneme.

 

Dokonalá matrace zajistí zdravý a klidný spánek. To platí i u patrových postelí. Matrace volíme podle toho, zda postele disponují polohovatelnými rošty, či nikoliv. Zároveň bychom měli mít na mysli i vlastnosti matrací, zda jsou antialergické, jestli splňují nároky na dostatečnou oporu zad, či z jakého materiálu jsou vyrobeny.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen