Péče o kožený nábytek - ať vám dlouho slouží
Naskýtá se otázka: pokud už v domácnosti máme kožený nábytek, jak ho správně a pečlivě ošetřovat? Zdá se, že kožený nábytek je náročný na údržbu. Ano, pravdou je, že není zcela bez nároků, tak je tomu přeci u všech materiálů použitých na výrobu nábytku
Aby kožený povrch vydržel co nejdéle, je třeba vědět, jak jej správně ošetřovat, kde ho umístit a jaký typ je vhodný pro určitou situaci. Občas se naskytne i nějaká ta skvrna, a proto kromě toho, abychom se těmto situacím snažili předejít, je dobré vědět jak ji odstranit. Mnohé barvící prohřešky se dají odstraňovat pouze s pomocí běžně dostupných výrobků, které se nacházejí snad v každé domácnosti.
Zdroje tepla a vlhkost
Nadměrné sucho a naopak i vlhkost kůži škodí. Proto je vhodné mít kožený nábytek několik desítek centimetrů od zdrojů tepla. Dále je třeba pamatovat na to, abychom nábytek nevystavovali dlouhodobě přímému slunečnímu světlu - kůže může měnit barvu a příliš vysychat. Mokré kapky (nejen vody) je nutné co nejdříve odsát přiložením bavlněného hadříku. Plíseň se vytváří, je-li kůže vystavena dlouhodobému působení vlhkosti. Setřít se dá hadříkem namočeným ve směsi lihu a vody v poměru 50:50. Pak je třeba dát takto ošetřený nábytek do suchého místa. Pozor, platí, že žádná tekutina se nesmí na kůži vysušovat násilím.
Vhodné ošetření
Doporučujeme pravidelně používat, a to alespoň jednou za půl roku prostředek určený k ošetření kůže. Nikdy ne běžné čističe, oleje a podobně. Mohly by kůži vážně poškodit. Často by se měli potírat místa u zatěžované části nábytku, a to zejména sedačky, opěrky a podobné části. U správné péče o kůži se skvrny odstraňují mnohem lépe a na povrchu se tak často nevytvářejí trhliny. Při prvním použití prostředku je vhodné jej nejdříve otestovat na skryté části nábytku.
Běžná údržba
Vysátí prachu ze spodní strany čalounění a ze spojů podobně jako u každého textilního nábytku by mělo být samozřejmostí. Otření se doporučuje suchým nebo jen mírně vlhkým hadříkem. Nejlepší je používání bavlněné látky.
Pečujte o svůj kožený nábytek a vydrží vám opravdu hodně dlouho

Odstraňování skvrn
Zde platí pravidlo, že čím dříve, tím lépe, protože je větší pravděpodobnost úplného odstranění.
1. Mastné skvrny - nejdříve přiložit hadřík, aby se přebytečný tuk vsál a pak posypat škrobem nebo pudrem. Za přibližně čtyři hodiny setřít hadříkem.
2. Vosk - položit na něj savý papír. Přežehlit a posouvat čistou stranu papíru až do zmizení.
3. Skvrny od potu - dá se jim i vyhýbat, a to například používáním polštářů. Pokud se již objeví, doporučujeme odstranit aviváží nebo dětským šamponem. Poté jemně vymýt a co nejvíce utřít.
4. Žvýkačka - přiložit sáček s ledem, nechat jakoby zmrazit. Následně odstranit čistým hadříkem za pomoci fénování.
Pozor na zrádné skvrny. Například inkoust je těžko odstranitelný, první pomoc je zalakovat sprejem na vlasy a otřít hadříkem. Ale když už si se skvrnami neumíme poradit sami, nejlepší je obrátit se na odborníka.
Zdroje:
http://blog.beliani.com/2012/01/29/10-tips-to-take-care-of-your-leather-sofa/
http://freshome.com/2009/01/16/how-to-take-care-of-leather-furniture/
http://vintageclothing.about.com/od/leathercare/a/stains_odors.htm
Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci
Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.
Dovoz zdarma
Na vybrané produkty
po celé ČR
Výnos
Nábytek vám vyneseme
až do bytu
Splátkový prodej
Nakupte
na splátky
Nízké ceny
Garance trvale
nízkých cen