Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Péče o kožený nábytek - ať vám dlouho slouží

Naskýtá se otázka: pokud už v domácnosti máme kožený nábytek, jak ho správně a pečlivě ošetřovat? Zdá se, že kožený nábytek je náročný na údržbu. Ano, pravdou je, že není zcela bez nároků, tak je tomu přeci u všech materiálů použitých na výrobu nábytku

Aby kožený povrch vydržel co nejdéle, je třeba vědět, jak jej správně ošetřovat, kde ho umístit a jaký typ je vhodný pro určitou situaci. Občas se naskytne i nějaká ta skvrna, a proto kromě toho, abychom se těmto situacím snažili předejít, je dobré vědět jak ji odstranit. Mnohé barvící prohřešky se dají odstraňovat pouze s pomocí běžně dostupných výrobků, které se nacházejí snad v každé domácnosti.

Zdroje tepla a vlhkost

Nadměrné sucho a naopak i vlhkost kůži škodí. Proto je vhodné mít kožený nábytek několik desítek centimetrů od zdrojů tepla. Dále je třeba pamatovat na to, abychom nábytek nevystavovali dlouhodobě přímému slunečnímu světlu - kůže může měnit barvu a příliš vysychat. Mokré kapky (nejen vody) je nutné co nejdříve odsát přiložením bavlněného hadříku. Plíseň se vytváří, je-li kůže vystavena dlouhodobému působení vlhkosti. Setřít se dá hadříkem namočeným ve směsi lihu a vody v poměru 50:50. Pak je třeba dát takto ošetřený nábytek do suchého místa. Pozor, platí, že žádná tekutina se nesmí na kůži vysušovat násilím.

Vhodné ošetření

Doporučujeme pravidelně používat, a to alespoň jednou za půl roku prostředek určený k ošetření kůže. Nikdy ne běžné čističe, oleje a podobně. Mohly by kůži vážně poškodit. Často by se měli potírat místa u zatěžované části nábytku, a to zejména sedačky, opěrky a podobné části. U správné péče o kůži se skvrny odstraňují mnohem lépe a na povrchu se tak často nevytvářejí trhliny. Při prvním použití prostředku je vhodné jej nejdříve otestovat na skryté části nábytku.

Běžná údržba

Vysátí prachu ze spodní strany čalounění a ze spojů podobně jako u každého textilního nábytku by mělo být samozřejmostí. Otření se doporučuje suchým nebo jen mírně vlhkým hadříkem. Nejlepší je používání bavlněné látky.

Pečujte o svůj kožený nábytek a vydrží vám opravdu hodně dlouho

Odstraňování skvrn

Zde platí pravidlo, že čím dříve, tím lépe, protože je větší pravděpodobnost úplného odstranění.

1. Mastné skvrny - nejdříve přiložit hadřík, aby se přebytečný tuk vsál a pak posypat škrobem nebo pudrem. Za přibližně čtyři hodiny setřít hadříkem.

2. Vosk - položit na něj savý papír. Přežehlit a posouvat čistou stranu papíru až do zmizení.

3. Skvrny od potu - dá se jim i vyhýbat, a to například používáním polštářů. Pokud se již objeví, doporučujeme odstranit aviváží nebo dětským šamponem. Poté jemně vymýt a co nejvíce utřít.

4. Žvýkačka - přiložit sáček s ledem, nechat jakoby zmrazit. Následně odstranit čistým hadříkem za pomoci fénování.

Pozor na zrádné skvrny. Například inkoust je těžko odstranitelný, první pomoc je zalakovat sprejem na vlasy a otřít hadříkem. Ale když už si se skvrnami neumíme poradit sami, nejlepší je obrátit se na odborníka.

 

Zdroje:

http://blog.beliani.com/2012/01/29/10-tips-to-take-care-of-your-leather-sofa/

http://freshome.com/2009/01/16/how-to-take-care-of-leather-furniture/

http://blog.beliani.com/2013/02/11/protecting-white-leather-sofas-from-the-threat-of-damage-and-stains/

http://vintageclothing.about.com/od/leathercare/a/stains_odors.htm

http://www.ehow.com/how_113506_treat-stains-leather.html

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen