Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Péče o kožený nábytek - ať vám dlouho slouží

Naskýtá se otázka: pokud už v domácnosti máme kožený nábytek, jak ho správně a pečlivě ošetřovat? Zdá se, že kožený nábytek je náročný na údržbu. Ano, pravdou je, že není zcela bez nároků, tak je tomu přeci u všech materiálů použitých na výrobu nábytku

Aby kožený povrch vydržel co nejdéle, je třeba vědět, jak jej správně ošetřovat, kde ho umístit a jaký typ je vhodný pro určitou situaci. Občas se naskytne i nějaká ta skvrna, a proto kromě toho, abychom se těmto situacím snažili předejít, je dobré vědět jak ji odstranit. Mnohé barvící prohřešky se dají odstraňovat pouze s pomocí běžně dostupných výrobků, které se nacházejí snad v každé domácnosti.

Zdroje tepla a vlhkost

Nadměrné sucho a naopak i vlhkost kůži škodí. Proto je vhodné mít kožený nábytek několik desítek centimetrů od zdrojů tepla. Dále je třeba pamatovat na to, abychom nábytek nevystavovali dlouhodobě přímému slunečnímu světlu - kůže může měnit barvu a příliš vysychat. Mokré kapky (nejen vody) je nutné co nejdříve odsát přiložením bavlněného hadříku. Plíseň se vytváří, je-li kůže vystavena dlouhodobému působení vlhkosti. Setřít se dá hadříkem namočeným ve směsi lihu a vody v poměru 50:50. Pak je třeba dát takto ošetřený nábytek do suchého místa. Pozor, platí, že žádná tekutina se nesmí na kůži vysušovat násilím.

Vhodné ošetření

Doporučujeme pravidelně používat, a to alespoň jednou za půl roku prostředek určený k ošetření kůže. Nikdy ne běžné čističe, oleje a podobně. Mohly by kůži vážně poškodit. Často by se měli potírat místa u zatěžované části nábytku, a to zejména sedačky, opěrky a podobné části. U správné péče o kůži se skvrny odstraňují mnohem lépe a na povrchu se tak často nevytvářejí trhliny. Při prvním použití prostředku je vhodné jej nejdříve otestovat na skryté části nábytku.

Běžná údržba

Vysátí prachu ze spodní strany čalounění a ze spojů podobně jako u každého textilního nábytku by mělo být samozřejmostí. Otření se doporučuje suchým nebo jen mírně vlhkým hadříkem. Nejlepší je používání bavlněné látky.

Pečujte o svůj kožený nábytek a vydrží vám opravdu hodně dlouho

Odstraňování skvrn

Zde platí pravidlo, že čím dříve, tím lépe, protože je větší pravděpodobnost úplného odstranění.

1. Mastné skvrny - nejdříve přiložit hadřík, aby se přebytečný tuk vsál a pak posypat škrobem nebo pudrem. Za přibližně čtyři hodiny setřít hadříkem.

2. Vosk - položit na něj savý papír. Přežehlit a posouvat čistou stranu papíru až do zmizení.

3. Skvrny od potu - dá se jim i vyhýbat, a to například používáním polštářů. Pokud se již objeví, doporučujeme odstranit aviváží nebo dětským šamponem. Poté jemně vymýt a co nejvíce utřít.

4. Žvýkačka - přiložit sáček s ledem, nechat jakoby zmrazit. Následně odstranit čistým hadříkem za pomoci fénování.

Pozor na zrádné skvrny. Například inkoust je těžko odstranitelný, první pomoc je zalakovat sprejem na vlasy a otřít hadříkem. Ale když už si se skvrnami neumíme poradit sami, nejlepší je obrátit se na odborníka.

 

Zdroje:

http://blog.beliani.com/2012/01/29/10-tips-to-take-care-of-your-leather-sofa/

http://freshome.com/2009/01/16/how-to-take-care-of-leather-furniture/

http://blog.beliani.com/2013/02/11/protecting-white-leather-sofas-from-the-threat-of-damage-and-stains/

http://vintageclothing.about.com/od/leathercare/a/stains_odors.htm

http://www.ehow.com/how_113506_treat-stains-leather.html

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen