Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Podlaha nebo koberec? Toť otázka!

Pokud se aktuálně rozhodujete o nové podlaze, možná si lámete hlavu, jak tento problém vlastně vyřešit. Zaměřme se zde tedy na dřevěnou a laminátovou podlahu a také na koberce a porovnejme jejich výhody a nevýhody.

 

Laminátová podlaha je velmi odolná

Výhody: Laminát jako materiál je velmi odolný proti fyzickému poškození. Navíc má stálé vlastnosti, jednoduše se o něj pečuje a potěší i snadná výměna. V neposlední řadě musíme zmínit pořizovací ceny – laminátová podlaha totiž v žádném případě nepatří k nejdražším na trhu. I proto je velmi populární.

Nevýhody: Ačkoli jsme zmínili, že laminátovou podlahu lze jednoduše vyměnit, při poškození vám ani nic jiného nezbyde, neboť často je její renovace zcela nemožná. Negativem je rovněž chladnost, tvrdost a hlučnost, případně nevelká odolnost proti vlhkosti, což může být velkým problémem.

 

Dřevěná podlaha vytvoří dokonalou atmosféru

Výhody: Dřevo je tradičním materiálem, který vytvoří v interiéru jedinečnou atmosféru. Má ovšem i řadu dalších vynikajících vlastností. Zmiňme alespoň dlouhou životnost, perfektní izolační vlastnosti, nezadržování prachu, odolnost a také ekologickou šetrnost. S dřevěnou podlahou zkrátka chybu neuděláte.

Nevýhody: Stejně jako u ostatních materiálů i zde je možné nalézt některé nevýhody. Na druhou stranu výraznější je pouze jedna, a to pořizovací cena. Ta se u dřevěných podlah pochopitelně liší dle jednotlivých variant, obecně ale bývá dražší než laminát, ačkoli to nemusí být pravidlem.

 

Koberce mohou být vhodné i pro alergiky

Výhody: Samozřejmě že co je pro někoho důležité, dalšího nemusí ohromit. Obecně jsou ovšem koberce považovány za zajímavý estetický doplněk interiéru a zároveň jsou příjemné pro chůzi. Především je ale nutné zmínit jejich protihlukové vlastnosti, neboť dokážou spolehlivě tlumit jednotlivé zvuky.

Nevýhody: Pokud neradi vysáváte, koberec asi pro vás nebude ideálním řešením. Další nevýhodou je také často uváděno usazování prachu, což je na druhou stranu relativní. Dalo by se totiž také říci, že koberec prach zachytává, a tím způsobuje jeho absenci ve vzduchu. Je tedy pouze potřeba pravidelný úklid.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen