Podlaha nebo koberec? Toť otázka!

  • 2015-07-29
  • 0
  • Nábytek Elegance
Podlaha nebo koberec? Toť otázka!

Pokud se aktuálně rozhodujete o nové podlaze, možná si lámete hlavu, jak tento problém vlastně vyřešit. Zaměřme se zde tedy na dřevěnou a laminátovou podlahu a také na koberce a porovnejme jejich výhody a nevýhody.

 

Laminátová podlaha je velmi odolná

Výhody: Laminát jako materiál je velmi odolný proti fyzickému poškození. Navíc má stálé vlastnosti, jednoduše se o něj pečuje a potěší i snadná výměna. V neposlední řadě musíme zmínit pořizovací ceny – laminátová podlaha totiž v žádném případě nepatří k nejdražším na trhu. I proto je velmi populární.

Nevýhody: Ačkoli jsme zmínili, že laminátovou podlahu lze jednoduše vyměnit, při poškození vám ani nic jiného nezbyde, neboť často je její renovace zcela nemožná. Negativem je rovněž chladnost, tvrdost a hlučnost, případně nevelká odolnost proti vlhkosti, což může být velkým problémem.

 

Dřevěná podlaha vytvoří dokonalou atmosféru

Výhody: Dřevo je tradičním materiálem, který vytvoří v interiéru jedinečnou atmosféru. Má ovšem i řadu dalších vynikajících vlastností. Zmiňme alespoň dlouhou životnost, perfektní izolační vlastnosti, nezadržování prachu, odolnost a také ekologickou šetrnost. S dřevěnou podlahou zkrátka chybu neuděláte.

Nevýhody: Stejně jako u ostatních materiálů i zde je možné nalézt některé nevýhody. Na druhou stranu výraznější je pouze jedna, a to pořizovací cena. Ta se u dřevěných podlah pochopitelně liší dle jednotlivých variant, obecně ale bývá dražší než laminát, ačkoli to nemusí být pravidlem.

 

Koberce mohou být vhodné i pro alergiky

Výhody: Samozřejmě že co je pro někoho důležité, dalšího nemusí ohromit. Obecně jsou ovšem koberce považovány za zajímavý estetický doplněk interiéru a zároveň jsou příjemné pro chůzi. Především je ale nutné zmínit jejich protihlukové vlastnosti, neboť dokážou spolehlivě tlumit jednotlivé zvuky.

Nevýhody: Pokud neradi vysáváte, koberec asi pro vás nebude ideálním řešením. Další nevýhodou je také často uváděno usazování prachu, což je na druhou stranu relativní. Dalo by se totiž také říci, že koberec prach zachytává, a tím způsobuje jeho absenci ve vzduchu. Je tedy pouze potřeba pravidelný úklid.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
481
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter