Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Podzimní příprava ložnice na zimu

Začíná vás na přelomu léta a podzimu chytat nálada na úklid a podzimní přípravy? Chcete začít ložnicí a mít jí vyšperkovanou duchem podzimu a zimy? Máte příležitost.

 

Jakmile končí nebo se blíží nějaké období, máme v sobě zakódované, že je potřeba udělat pořádný úklid, výměny a přípravy. A to platí i v případě podzimu a zimy. Roční období, ve kterých se vše skladuje, co je venku schovává a co je uvnitř se mění. 

 

A takové přípravy platí i pro vaši ložnici. 

Ložnice je prostor v domácnosti, který je vaší intimitou, oázou klidu, a hlavně prostorem na spaní. Proto má být čistá, vzdušná, přes den plná světla a večer s možností zatemnění a příjemného umělého světla.

 

Podzimní proměnu ložnice můžete vzít rovnou od podlahy.

Pokud se rovnou nechystáte měnit podlahovou krytinu, tak stačí, když jí pořádně vytřete, koberečky vyčistíte nebo vyměníte. Do vody pro vytření můžete přidat kromě saponátu ocet, který dezinfikuje i osvěžuje.

Jak stará je vaše manželská postel a matrace v ní? Pokud je to již několik let, postel vrže, matrace jsou již nepohodlné a střídají se na ní různé pachy, tak je čas na kompletní výměnu. Můžete vyměnit pouze rošty a matrace nebo rovnou pořídit novou postel. Snadno výběr postelí přizpůsobíte již stávajícímu nábytku nebo kompletní sestavě.

Vhodným řešením je postel s úložným prostorem, do kterého se kromě lůžkovin vejdou také třeba letní věci, které momentálně nebudete potřebovat. Stačí je vyprat, po vysušení zabalit do igelitových pytlů nebo boxů a vložit do postele. A co nepojme postel, tak zajisté stráví šatní skříně. Abyste v nich ušetřili prostor, tak věci na léto pro zazimování můžete uložit do speciálních pytlů, které se nechají pověsit i na ramínko.

Dalším krokem je výměna povlečení. Víte, jak často se takové ložní prádlo má měnit? Nejlepší je tento úkon provádět jednou za týden nebo 14 dní. Peřiny a polštáře je vhodné také min. 2x ročně vyprat nebo odvézt do specializované čistírny. A vzhledem k tomu, že s podzimem se blíží zima, tak lehké lůžkoviny vyměnit za teplejší, a to i samotné povlečení. Vhodným řešením na zimu je povlečení z mikroplyše. Udržuje teplo, ale je i příjemné na dotek, takže dokáže navodit tu pravou atmosféru pro pohodlný spánek. Navíc se nemusí žehlit. V jiném případě můžete použít teplé deky a přehozy.

Barvy povlečení záleží na celkovém dizajnu ložnice nebo vaší oblíbenosti. Může jít o jednobarevné varianty, ale také různé vzory, které ložnici oživí. Třeba vzory připomínající podzim a zimu.

Důležité jsou také příjemné vůně. A to nejen ty, které přinese vytření prachu, umytí oken, výměna povlečení, ale také různé svíčky a aroma lampy, které příjemnou vůni do prostoru přivádějí. Na ty se těší třeba vaše komoda, kterou budou zdobit. Nejoblíbenější je vůně levandule, která uklidňuje a podporuje kvalitní spánek.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen