Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Pohodlné spaní

Základem spokojeného života je zdravý spánek. Jak si ho dopřát? Samozřejmě na kvalitní matraci. Matrace spolu s vhodným roštem by měl být základ pro zdravé spaní. Na trhu je množství různých výrobků a ne všichni se umí správně orientovat v tom, který je pro ně vhodný. Rošty jsou pevné, nastavitelné ručně nebo nastavitelné mechanicky , což je vhodné zejména pro starší osoby. S matracemi je to už složitější a je jich v dnešní době široké spektrum. Mezi dva základní typy patří: pružinové a nepružinové, tzv. pěnové, které mohou být vyrobeny z různých druhů pěny.

Dnes si povězme o těch nejzákladnějších druzích matrací.

Pružinové matrace

Tento typ je historicky velice dobře znám. Většinou jsou cenově dostupnější než některé jiné druhy. Samotné pružiny přenášejí větší pohyby. Tím pádem vedle spící partner pocítí jakýkoliv pohyb mnohem více než u jiných druhů matrací. Vhodné jsou spíše pro jednolůžkové postele. Jsou odolné a vydrží více let než matrace pěnové. Oproti pěnovým mají také lepší cirkulaci vzduchu a nezadržují tak teplo.

Taštičkové a multipocket matrace

Jsou složeny také z pružin, ale každá je samostatně uložena v bavlněném pouzdře. Je to lepší verze než klasické pružinové matrace. Obvykle obsahují menší pružiny - ty pracují samostatně a snaží se přizpůsobovat více lidskému tělu podle hmotnosti. Pohyby nejsou tak přenášeny. Matrace mají elastické vlastnosti a poskytují podporu zad. V provedení multipocket je větší hustota pružin, která ještě více podporuje zdravé spaní.

Pěnové matrace

Běžná polyuretanová pěna se používá v matracích velmi dlouho. Tyto jsou cenově nejdostupnější. Na takové pěně se doporučuje spíše spaní krátkodobé, např. v hotelových zařízeních a podobně. Méně odvětrávají než pružinové matrace, udržují vyšší teplotu a zadržují vlhkost. Svými vlastnostmi jsou ale vhodnější pro alergiky.

Latexové matrace

Postupně dochází k dalším inovacím a změnám ve výplni matrací, dají se vyrobit z různých materiálů - jako je třeba latex. Na rozdíl od polyuretanu lépe dýchají, a tím odvádějí vlhkost a regulují teplotu. Přizpůsobují se tělu a podporují zdravější způsob spánku. Latex omezuje růst bakterií a roztočů.

Vysoce elastické matrace

Díky vysoké elasticitě takto upravené pěny tvoří taková matrace výbornou podporu páteře. Zvýšená je odolnost vůči deformacím pěny. Mají výhodné antimykotické a antialergické vlastnosti.

Pohodlné spaní je základem

Matrace mohou být složeny i z několika druhů pěn a dalších materiálů (např. kokosové desky), které se vzájemně snaží co nejvíce vylepšit celkové vlastnosti matrace. Konečný výběr záleží na každém jednotlivci, pro jaké vlastnosti se rozhodne. Matrace je vhodné chránit potahy, které se ve většině případů dají prát a mají již v sobě zakomponované například účinky aloe vera. Pokud je funkčnost splněna, stačí zkombinovat s kostrou postele vytvářející celkový design domova a pak už si jen jít zdravě pospat.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen