Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Pořídit si patrovou postel? Ano, ale má to své úskalí.

Rozhodujete se, jestli pořídit svým ratolestem do pokojíku palandu? Určitě to chce dobře rozvážit. Tento druh postele může být totiž někdy docela nebezpečným.

Záludné palandy

Některý nábytek prošel velkým vývojem a naši předkové už by ho zřejmě nepoznávali a některý zůstal prakticky stejný jako například před staletím. Nábytek, který patří do kategorie celkem velkých změn, je patrová postel. Kdy se začalo tímto způsobem šetřit místem, už se asi nedozvíme. Víme však, že palandy bývaly ve statcích, kde na nich spávala chasa. Bylo to praktické řešení nedostatku místa. Určitě si je ale nesmíme představovat v současné podobě. Byl to spíše pryčny spojené k sobě čtyřmi trámy.

  • Moderní palandy můžeme najít v současné době nejen v mnoha dětských pokojích, ale také na ubytovnách, kolejích a internátech.
  • Při jejich instalaci by se ale měly dodržovat určité zásady.
  • Někdy totiž dochází k nepříjemným a v podstatě i zbytečným úrazům, které jsou s těmito lůžky spojené.

Jestliže uvažujete o tom, že tímto způsobem vybavíte pokoj vašich dětí, pak odborníci doporučují věkovou hranici alespoň od šesti let. V tomto věku už dítěti lépe vysvětlíte, jak se rozhodně nemá v horním patře chovat. I přesto je ale nutné zabezpečit horní postel ohrádkou nebo jinou zábranou. Další nebezpečí hrozí shora. Pokud nemá váš byt dostatečně vysoký strop, pak raději na možnost instalace palandy úplně zapomeňte. Úrazů hlavy, kdy si nocležník prostě jen prudce sedl, je celá řada.

  • Lékaři varují také před stropním větrákem.
  • I ten může být docela velkým nebezpečím.

Jestliže vyloučíte veškerá nebezpečí, pak je palanda výborným řešením do každého vhodného dětského pokoje.

Pozor na noční únavu 

Jiná kapitola je, pokud jsou palandy součástí pokojů na kolejích nebo internátech. Tam hrozí nebezpečná situace především tehdy, pokud se nocležníci navrátili z nějaké bujaré oslavy.

  • Ale v tomto případě by si měli sami uvědomit a rozvážit, jestli je dobrým nápadem snažit se za každou cenu dostat do vyšších sfér.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen