Poškozená podlaha a koberce od nábytku?

  • 2017-04-28
  • 0
  • Nábytek Elegance
Poškozená podlaha a koberce od nábytku?

Trápí vás odřená podlaha, které způsobily křesla a židle? Potřebujete poradit, jak se těmto nepříjemnostem vyhnout? Jde to i bez zbytečných děr v koberci.

Asi každý už řešil odřenou podlahu nebo otlaky na koberci, které způsobil nábytek. Možná by se zdálo, že se tomu nedá vyhnout, ale naštěstí to je možné a celkem jednoduché.

Nábytek roky stojí na jednom místě. Zdálo by se, že tak je všechno v pořádku. Ale najednou si koupíte nový nábytek nebo se rozhodnete vymalovat a zjistíte po jeho odsunutí stranou, že na koberci jsou téměř díry od nožiček nábytku nebo je protlačená podlaha.

 

U promáčknutých koberců existují snadné řešení pro nápravu:

  • Narovnejte vlákna koberce napařovací žehličkou. Na postižené místo položte hadr nebo jiný druh textilu. Napařovací žehličkou projíždějte po koberci přes položený hadr. Po tomto úkonu, kdy jsou vlákna měkká, můžete začít s narovnáváním vláken, třeba opatrně vidličkou.
  • Proveďte hloubkové čištění koberce, buď párou, nebo horkou vodou, ve které je čisticí prostředek. Vlákna se narovnají působením čistícího stroje, tedy páry nebo horké vody. Zbytek můžete opět dorovnat lžící nebo vidličkou.

 

Jak na poškozenou podlahu?

  • Škrábance, rýhy a další drobné oděrky můžete opravit speciální tužkou v barvě vaší podlahy. Malé škody dokáže napravit i průhledný lak nebo pryskyřice.
  • Větší škody, které již potřebují hlubší zásah do jednotlivých částí podlahy, dokáže vyřešit tvrdý vosk, který se nanáší na postižené místo v rozehřátém stavu.
  • V horším případě je potřebné vyměnit celý díl dřevěné nebo laminátové podlahy

 

Prevence proti poškození:

Co se týká dřevěných a laminátových podlah, je vhodné mít u vchodových dveří nebo na nejvíce zatížených místech položené podložky, rohože a koberce. Jak u koberců, tak podlah jsou nebezpečné jídelní židle. Využijte možnost zakoupení speciálních koleček, která jsou rozdělená na univerzální nebo pro měkké a tvrdé podlahy. Skvělým řešením jsou různé podložky přímo pod nábytek a jeho podstavce, které jsou často ostré a dělají díry do koberců i podlahy. 

Prevencí je i občasné přesunutí nebo jen mírné posunutí nábytku, aby dlouhodobě nestál pouze na jednom místě. To se doporučuje například v případě konferenčního stolku nebo jídelního stolu.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
463
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter