Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Poškozená podlaha a koberce od nábytku?

Trápí vás odřená podlaha, které způsobily křesla a židle? Potřebujete poradit, jak se těmto nepříjemnostem vyhnout? Jde to i bez zbytečných děr v koberci.

Asi každý už řešil odřenou podlahu nebo otlaky na koberci, které způsobil nábytek. Možná by se zdálo, že se tomu nedá vyhnout, ale naštěstí to je možné a celkem jednoduché.

Nábytek roky stojí na jednom místě. Zdálo by se, že tak je všechno v pořádku. Ale najednou si koupíte nový nábytek nebo se rozhodnete vymalovat a zjistíte po jeho odsunutí stranou, že na koberci jsou téměř díry od nožiček nábytku nebo je protlačená podlaha.

 

U promáčknutých koberců existují snadné řešení pro nápravu:

  • Narovnejte vlákna koberce napařovací žehličkou. Na postižené místo položte hadr nebo jiný druh textilu. Napařovací žehličkou projíždějte po koberci přes položený hadr. Po tomto úkonu, kdy jsou vlákna měkká, můžete začít s narovnáváním vláken, třeba opatrně vidličkou.
  • Proveďte hloubkové čištění koberce, buď párou, nebo horkou vodou, ve které je čisticí prostředek. Vlákna se narovnají působením čistícího stroje, tedy páry nebo horké vody. Zbytek můžete opět dorovnat lžící nebo vidličkou.

 

Jak na poškozenou podlahu?

  • Škrábance, rýhy a další drobné oděrky můžete opravit speciální tužkou v barvě vaší podlahy. Malé škody dokáže napravit i průhledný lak nebo pryskyřice.
  • Větší škody, které již potřebují hlubší zásah do jednotlivých částí podlahy, dokáže vyřešit tvrdý vosk, který se nanáší na postižené místo v rozehřátém stavu.
  • V horším případě je potřebné vyměnit celý díl dřevěné nebo laminátové podlahy

 

Prevence proti poškození:

Co se týká dřevěných a laminátových podlah, je vhodné mít u vchodových dveří nebo na nejvíce zatížených místech položené podložky, rohože a koberce. Jak u koberců, tak podlah jsou nebezpečné jídelní židle. Využijte možnost zakoupení speciálních koleček, která jsou rozdělená na univerzální nebo pro měkké a tvrdé podlahy. Skvělým řešením jsou různé podložky přímo pod nábytek a jeho podstavce, které jsou často ostré a dělají díry do koberců i podlahy. 

Prevencí je i občasné přesunutí nebo jen mírné posunutí nábytku, aby dlouhodobě nestál pouze na jednom místě. To se doporučuje například v případě konferenčního stolku nebo jídelního stolu.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen