Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Povánoční úklidd

Vánoce máme všichni neodmyslitelně spojeny s úklidem. Ačkoliv uklízíme běžně po celý rok, právě v předvánočním období mají lidé tendenci uklízet více než obvykle. Na řadu tak přicházejí neoblíbené činnosti, jako jsou mytí oken, praní záclon, čištění sedaček a koberců. Výsledkem je dokonale naleštěný byt, který v průběhu vánočních svátků dostane značně „zabrat“, abychom po Novém roce zjistili, že můžeme uklízet znovu. Jak se tedy připravit nikoliv na vánoční, ale povánoční úklid a na co je třeba se zaměřit?

Úklid vánoční výzdoby

Advent a vánoční svátky jsou definitivně pryč. Někteří lidé si nechávají vánoční výzdobu do Tří králů, tedy do 6. ledna, jiní vše uklízí hned po Novém roce. Vánoční atmosféra je dávno pryč a všechny věci s nimi spojené můžeme pomalu uklidit do skříně, případně vyhodit. Co nás tedy čeká? Zdobení stromečku je zábava, sundávání ozdob už tak zábavné není, ale musí se to udělat. Všechny ozdoby je vhodné uložit zpátky do krabice a pečlivě zabalit, aby se nerozbily. Zase za rok je vyndáte a budete se těšit z jejich krásy a lesku. Jakmile je stromeček holý, je třeba vyřešit, co s ním. V případě umělého vánočního stromku je to snadné, složíte jej do krabice, stejně jako ozdoby, a uložíte například do sklepa.

Jak zlikvidovat živý stromek? Každoročně se po Vánocích setkáváme s přecpanými kontejnery, do kterých lidé házejí vánoční stromky, v horším případě leží i kolem cesty. Většina měst připravuje odvoz vánočních stromků, stačí jen odstrojený stromek odložit před odvozem k popelnicím. Ačkoliv podle tradice bychom měli stromky vyhazovat až na Tři krále, odborníci doporučují čím dříve, tím lépe. V přetopeném bytě začnou živé stromky rychle opadávat a místo radosti s nimi budete mít pouze starost.

Kromě stromečku musíme uklidit také veškerou vánoční výzdobu včetně blikajících světýlek v okně a vánočních samolepek na sklo. A protože většina z nás si na vánoční výzdobě dává skutečně záležet, o to náročnější bude její úklid.

Zpět do běžného života

Povánoční úklid už nebývá tak „dramatický“ jako ten vánoční. Obvykle stačí jen „zahladit“ stopy Vánoc, uklidit tedy vše, co s Vánocemi souvisí, dojíst zbytek cukroví, případně je rozdat známým. Místnost, kde stál živý stromek, je potřeba pořádně vyluxovat. Jehličí se do koberce často zanoří opravdu hluboko a může se vám stát, že na zbytky jehličí narazíte ještě v březnu. Nyní se už můžete věnovat běžnému úklidu, jak jste zvyklí, a pomalu se připravovat na jaro. Ačkoliv jsou Vánoce krásné a mají své kouzlo, pro většinu z nás je to úleva, že už máme všechny ty rodinné sešlosti a bujaré novoroční oslavy za sebou, včetně úklidu. A nezapomeňte na heslo, jak na Nový rok, tak po celý rok.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen