Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Praktické tipy pro skladování obuvi a šatů v období plískanic

Jakmile udeří podzimní a zimní plískanice, nastává čas pro přeorganizování úložných prostor na boty a oblečení. Nejenže je v předsíni mnohem více věcí, ale s příchozími se tu dostává i bláto, štěrk, listí a vlhkost.

 

Klíčový je dobrý výběr nábytku – předsíně a botníku

I v malé chodbě se dá vše uspořádat tak, abyste nemuseli o nic zakopávat. Nejlepší je využít volitelné sestavy skříněk, které zahrnují nábytek různého určení a velikostí. Podle místa a počtu členů domácnosti si tak vyberete například jen vysoký botník, věšák a k němu zrcadlo, nebo třeba šatní skříň a dva nízké botníky, které využijete i jako police. Kreativitě se meze nekladou.

Vždy můžete počítat s tím, že nábytek k uskladnění obuvi je dostatečně odolný a dobře se udržuje. Dnes se nejvíce uplatňují výklopné botníky, v nichž je všechno krásně schováno a přitom hned k dispozici. Ale i stylové krabice s uskladněnou obuví na otevřených policích mohou vypadat dobře. Zručný řemeslník je snadno zhotoví na míru. Také starší renovovaná skříň leckde slouží jako zajímavé skladiště bot.

Velkou inspirací jsou však moderní hotové předsíňové stěny, které udělaly v posledních letech pokrok. Vyznačují se praktičností a často představují designové skvosty, přitom jsou cenově dostupné. Bývají vybaveny věšáky, poličkami k odložení rukavic, čepic i úzkým zrcadlem, které kromě své hlavní funkce prosvětluje interiér. A to se v naprosté většině předsíní hodí. Zdařilé je i umístění zrcadla na přední stranu šatní skříně u některých typů sestav.

Navlhlé, nebo dokonce promáčené bundy a kabáty je ale nejdříve nutné nechat proschnout na běžném věšáku, nejlépe na ramínku, teprve potom uložit do skříně. Chytrými detaily každé předsíně jsou obrázky, umělé květiny, kvalitní osvětlení, ale třeba i koš na deštníky. Naplánujte svůj vstupní prostor z pozice návštěvy, která se u vás chce od první chvíle cítit příjemně, ale hlavně potřebuje dostatek místa k odložení obuvi a svrchního ošacení.

 

4 vychytávky pro mokré a špinavé boty

Pro větší rodinu mohou být vlhké a zašpiněné boty v dlouhé sezóně plískanic opravdu problém. Máme pro vás 4 tipy, jak na ně:

  1. Pořiďte si umělohmotné odkládací podložky s drážkami, které trh nabízí i v maxi velikostech, případně některý ze speciálních věšáčků, na nichž boty dosychají.

  2. Materiálem snášejícím vlhkost je bambus – vyrábějí se z něho rohože, police i botníky.

  3. Pomocníkem z oblasti elektropřístrojů jsou vysoušeče bot, rukavic a dalšího oblečení, které využijete i na lyžařské dovolené.

  4. Výborným řešením, jak v předsíni vizuálně oddělit množství aktuálně používané obuvi a šatů, je paraván nebo prostě závěs. Dají se vybrat v mnoha vzorech a výhodou je i to, že nechají věci za nimi „dýchat“.

 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen