Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Přichystejte svou nemovitost k prodeji

Odborníci na obchody s realitami tvrdí, že trh v posledních letech stagnuje a než se nemovitost prodá může trvat i několik měsíců. Vliv na to, za jak dlouho a za jakou cenu se váš byt nebo dům prodá má samozřejmě lokalita, kde se nemovitost nachází. Ale dobu prodeje i cenu můžete ovlivnit vy sami, podle toho, jak nemovitost k prodeji připravíte.

Vnímejte svůj dům jako zboží

Jakmile u vás doma padne definitivní verdikt, že půjdete o dům dál, přestaňte se na svůj byt či dům dívat jako na domov, ale pokuste se jej vnímat jen jako obchodní artikl. Je jasné, že vám to nepůjde snadno, zvláště pokud jste v domě vychovali děti nebo jej z jakého koliv jiného důvodu opouštíte neradi, přesto se o to alespoň pokuste. Okamžik, kdy k prodeji skutečně dojde, a vy budete předávat klíče novým majitelům pro vás pak nebude tak tíživý a navíc můžete pozitivně ovlivnit celou transakci ve váš prospěch.

Dejte si na čas

Pokud vás k prodeji domu nic nehodí, dejte si na čas a na prodej připravte sebe i dům. Zkuste si zjistit, ve kterém ročním období máte nejvyšší šanci na prodej domu. Většinou to bývá jaro a podzim, ale pokud bydlíte blízko lyžařského střediska, možná pro vás bude pravým časem zima.

Pak si ujasněte za jakou cenu byste dům chtěli prodat. Je jasné, že byste na něj nejraději získali maximum, ale buďte realisté. Ale na druhou stranu se nesnažte dům podhodnotit, to by mohlo být případným zájemcům podezřelé.

Kupte si notýsek a s tužkou v ruce projděte celý dům či byt a poznamenejte si všechny dorbné opravy, které je potřeba v domě udělat a které vám mohou zvýšit šance na prodej. A vezměte to z ulice. Jako první zájemce uvidí ne váš interiér, ale okolí domu. Jestli se mu nebude líbit, šance na to, že si vaši nemovitost koupí se rapidně snižují.

Posekejte zahradu, vytrhejte plevel, zameťte chodník a okolí domu upravte tak, aby váš dům lákal k návštěvě. O pořádek se snažte i v panelovém domě. Umyjte vchodové dveře, ukliďte rozházené letáky, i když se vám do toho vůbec nebude chtít. Ale děláte to pro sebe a pro to, abyste za svůj byt dostali maximum.

Nebuďte příliš osobní

Když k vám příjde na návštěvu potencionální kupující, je to jiné než když se ve dveřích ukáže parta kamarádů ze střední školy. Zatímco bývalým spolužákům se budete chtít pochlubit rodinnými fotkami a talismany z vašich exotických cest, před zájemcem o byt je raději schovejte. Nebude mít pocit, že vám krade váš domov a dáte mu šanci si na poličce u krbu představit fotky své rodiny.

Snažte se, aby v bytě nebo domě bylo minimum vašich věcí. Dům bude vypadat vzdušnější. Na druhou stranu myslete na to, že prázný byt se také neprodává dobře. Zejména pokud je v horším technickém stavu, v prázdném prostoru vyniknou všechny jeho nedokonalosti.

Zapomeňte na celkovou rekonstrukci

Jestliže váš dům není ve špičkové kvalitě, nesnažte se to dohánět na poslední chvíli kompletní rekonstrukcí. Připravíte se o čas i o peníze a budoucí kupující to stejně ve vetšině případů neocení, protože nemáte jistotu, že se trefíte právě do jeho vkusu.

Raději se soustřeďte na maličkosti, opravte vrzající panty u dveří, dotáhněte kapající kohoutky, natřete topení a dveře a vymalujte dům neutrální bílou nebo jinou světlou barvou.

Pořádně vygruntujte

Váš byt, který chcete prodat by se měl blýskat. Bez ohledu na to, jestli v něm bydlíte nebo roky zeje prázdnotou. Začněte tím, že umyjete pořádně všechna okna, tmavé závěsy vyměníte za lehké záclonky.

Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí naleštěte vaši koupelnu. Ať už se ji kupující chystá rekonstruovat nebo ne, má hned vedle kuchyně největší vliv na to, jak váš dům na zájemce o koupi zapůsobí.

Vaše obydlí nezapomeňte před návštěvou pořádně vyvětrat. Jestliže však bydlíte u rušné silnice, okna včas zavřete, aby bylo v domě ticho. Pokud naopak stojí váš dům poblíž lesa, nechte okna otveřená.

Pokud nevíte, jak svůj byt na prodej připravit, poraďte se s makléři, kteří mají v oboru dostatečné zkušenosti. Po boku odborníků máte větší šanci dům prodat.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen