Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Připravte se nejen na pobyt na zahradě

Venku je konečně jaro a vás to láká ven? Máte zahradu, terasu nebo pouze panelákový balkon? Chcete si udělat příjemný koutek a oázu klidu? Zjistěte, jak na to.

Zima je dlouhé roční období, po kterém se každý těší na pobyt venku, zelené louky a barevné květiny na zahrádce nebo v truhlíku na balkonech a terasách.

K tomu patří i zahradní nábytek, který nepatří pouze na zahrady, ale můžete si vhodné řešení vybrat také na balkon a terasu.  Ale pojďme na to pěkně po pořádku.

 

Kdy je vhodné vytáhnout zahradní nábytek a zasázet do truhlíků květiny?

Jestli už můžete vytáhnout ven zahradní nebo balkonové posezení, tak to závisí na materiálu, ze kterého je takový nábytek vyrobený a jestli bude stát na ploše kryté nebo zcela otevřené.

Otevřené prostranství jako balkony a nezastřešené terasy nebo zahrady vyžadují odolnější nábytek jako například umělý ratanový, plastový, či kovový. Při zastřešení můžete zvolit materiál méně odolný jako přírodní ratan nebo jiné choulostivé dřevo.

Výběr typu nábytku záleží na tom, jestli chcete mít příjemné posezení pro každou příležitost nebo spíš oázu klidu a místo pro relax, tedy třeba i k ležení. K dobrému relaxu se skvěle hodí třeba houpací křeslo nebo síť.

Aby bylo posezení dokonalé, tak na balkonech i terasách je výborné vytvořit si malou zahrádku, která vám navodí pocit, že jste někde v přírodě. Stačí vybrat vhodné rostlinky do truhlíků a květináčů a provonět vše bylinkami jako je máta, meduňka, koriandr, libeček nebo majoránka. Každý má rád něco jiného, někdo barevné květiny, někdo zase voňavé bylinky. Obojí je k posezení a zkrášlení balkonů a teras vhodné. Když už máte vybrané to svoje, tak stačí zvolit vhodnou hlínu. Pokud si nevíte rady, zajisté vám v prodejně poradí.

Pokud jste nedočkaví a nevíte, kdy s truhlíky a květináči ven, tak obvyklá tradice je po třech zmrzlých, tedy kolem 15. května. Teď už je zajisté ten nejlepší čas a mrazík by nás neměl překvapit. Nikde však není napsáno, že si je nemůžete zasázet dřív a mít uvnitř, dokud si počasím venku nebudete jistí. Mrazíky se můžou vyskytnout i v květnu a byla by škoda zbytečně o tu krásu přijít.

Ani vítr a déšť rostlinkám na balkonech a terasách neprospívá. Chránit je však můžete třeba tak, že truhlíky a květináče postavíte do závětří. I výběrem vhodného květináče a obalu zabráníte poškození a vlivu počasí. Co se týká případného mrazu, tak na trhu jsou různé druhy nádoby s tepelně izolačními vlastnostmi.

 

Na balkony, terasy i zahrady bez pochyb patří také sušení čerstvě vypraného prádla.

Zajisté máte rádi vůni aviváže, která vane kolem Vás a prádlo se nádherně provětrá a přirozeně usuší. K pověšení skvěle poslouží nejen klasické skládací sušáky s postavením na zem, ale třeba na balkonech jsou oblíbené stropní zatahovací sušáky, na kterých si můžete navolit počet šňůr, a když zrovna nic nesušíte, tak jej jednoduše stáhnete na jednu stranu a nijak nebude narušovat prostor. 

Připravte se na léto a především si užijte krásné teplé a prosluněné dny venku.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen