Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Přípravy na příchod jara? Začněte jarní údržbou rostlin a sázením

Konec zimy a ve vás se začíná probouzet touha pěstování rostlinek a sázení rajčat a paprik? Chcete vědět, kdy je dobré začít nebo jakými rostlinami si v interiéru zpříjemnit přicházející jaro? Každá inspirace se hodí, proto buďte připravení na všechno.

Zima se pomalu, ale jistě odebere ke svému několika měsíčnímu spánku a my přivítáme jaro. Nádherné roční období, které je symbolem probouzení, znovuzrození, obnovování a změn nejen v přírodě, ale také v interiérech domácností.

Jakmile se sluníčko začne domáhat svého postavení, zmizne sníh a oteplí se, tak máme potřebu obnovování sázením a pěstováním. A to od pokojových rostlin až po pěstování rajčat a paprik.

Sazenice rajčat a paprik nejsou zrovna levná záležitost, ale co byste řekli na to, kdybyste si je mohli předpěstovat?

Stačí si zakoupit jejich semínka a začít s předpěstováním můžete od února až do května. Výhodou je, že k tomu nepotřebujete ani velkou zahradu a postačí balkon, parapet či terasa. Nejideálnějším řešením jsou plata s malými nádobkami a otvory na dně, které můžete nahradit také kelímky od másla, jogurtů a podobně. Na dno stačí nasypat vrstvu hrubého písku, vrstvu dřevěného uhlí, a nakonec kvalitní ornici nebo rašelinu či hotový substrát. Není potřebné hnojení. Vypěstované sazeničky rajčat a papriky můžete položit do volné půdy v květnu.

Celkem jednoduché, co říkáte? Navíc vám zůstane skvělý pocit z toho, že jste si sazeničky vypěstovali sami, ušetřili peníze, a ještě jste si zkrášlili interiér.

Tak jako se na jaře snažíme o pořádný jarní úklid v interiéru i na zahradě, tak si zaslouží jarní pozornost i pokojové rostliny.

Péče o pokojové rostliny na jaře spočívá především v tom, že se odstraní jejich uschlé listy, stonky i květiny. Dalším krokem je odstranění prachu, který se přes zimu na rostlinkách zajisté nahromadil. U velkých listů můžete použít jako odstraňovač vysavač, který nastavíte na nejnižší výkon nebo běžné oprašovátko. Nejlepším řešením je také sprcha. Pokud jste trpěliví, tak stačí namočený hadřík a můžete stírat od prachu list po listu. Pro zvýšení lesku listů rostlin můžete použít speciální leštící prostředek určený přímo na květiny. Z domácích prostředků se na leštění listů používá hadřík namočený v mléku.

To se vám interiér najednou zazelenal, že ano?

Není divu, protože pokojové rostliny patří k nejlepším dekorativním prvkům interiéru. Jejich design doplňují velké i malé květináče umístěné nejen na podlaze, ale také na parapetech či policích. A čím menší místnost, tak tím větší dojem udělá gigantická květina ve velkém květináči. Pokojové květiny skvěle doplňují také nábytek do obýváku a moderní obývací stěny. Mezi nejznámější pokojové rostliny, které skvěle doplní prostor, patří například Sanseviéra, Dracaena marginata, Monstera skvostná nebo různé varianty fíkusů.

Oblíbeným a moderním řešením pro jarní obnovu pokojových rostlin jsou vertikální zahrady. Pěstují se na různých kovových konstrukcích, na které se jednoduše pověsí květináče nebo kapsy s různými rostlinkami a dokonalá zelená radost je na světě.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen