Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Přípravy na příchod jara? Začněte jarní údržbou rostlin a sázením

Konec zimy a ve vás se začíná probouzet touha pěstování rostlinek a sázení rajčat a paprik? Chcete vědět, kdy je dobré začít nebo jakými rostlinami si v interiéru zpříjemnit přicházející jaro? Každá inspirace se hodí, proto buďte připravení na všechno.

Zima se pomalu, ale jistě odebere ke svému několika měsíčnímu spánku a my přivítáme jaro. Nádherné roční období, které je symbolem probouzení, znovuzrození, obnovování a změn nejen v přírodě, ale také v interiérech domácností.

Jakmile se sluníčko začne domáhat svého postavení, zmizne sníh a oteplí se, tak máme potřebu obnovování sázením a pěstováním. A to od pokojových rostlin až po pěstování rajčat a paprik.

Sazenice rajčat a paprik nejsou zrovna levná záležitost, ale co byste řekli na to, kdybyste si je mohli předpěstovat?

Stačí si zakoupit jejich semínka a začít s předpěstováním můžete od února až do května. Výhodou je, že k tomu nepotřebujete ani velkou zahradu a postačí balkon, parapet či terasa. Nejideálnějším řešením jsou plata s malými nádobkami a otvory na dně, které můžete nahradit také kelímky od másla, jogurtů a podobně. Na dno stačí nasypat vrstvu hrubého písku, vrstvu dřevěného uhlí, a nakonec kvalitní ornici nebo rašelinu či hotový substrát. Není potřebné hnojení. Vypěstované sazeničky rajčat a papriky můžete položit do volné půdy v květnu.

Celkem jednoduché, co říkáte? Navíc vám zůstane skvělý pocit z toho, že jste si sazeničky vypěstovali sami, ušetřili peníze, a ještě jste si zkrášlili interiér.

Tak jako se na jaře snažíme o pořádný jarní úklid v interiéru i na zahradě, tak si zaslouží jarní pozornost i pokojové rostliny.

Péče o pokojové rostliny na jaře spočívá především v tom, že se odstraní jejich uschlé listy, stonky i květiny. Dalším krokem je odstranění prachu, který se přes zimu na rostlinkách zajisté nahromadil. U velkých listů můžete použít jako odstraňovač vysavač, který nastavíte na nejnižší výkon nebo běžné oprašovátko. Nejlepším řešením je také sprcha. Pokud jste trpěliví, tak stačí namočený hadřík a můžete stírat od prachu list po listu. Pro zvýšení lesku listů rostlin můžete použít speciální leštící prostředek určený přímo na květiny. Z domácích prostředků se na leštění listů používá hadřík namočený v mléku.

To se vám interiér najednou zazelenal, že ano?

Není divu, protože pokojové rostliny patří k nejlepším dekorativním prvkům interiéru. Jejich design doplňují velké i malé květináče umístěné nejen na podlaze, ale také na parapetech či policích. A čím menší místnost, tak tím větší dojem udělá gigantická květina ve velkém květináči. Pokojové květiny skvěle doplňují také nábytek do obýváku a moderní obývací stěny. Mezi nejznámější pokojové rostliny, které skvěle doplní prostor, patří například Sanseviéra, Dracaena marginata, Monstera skvostná nebo různé varianty fíkusů.

Oblíbeným a moderním řešením pro jarní obnovu pokojových rostlin jsou vertikální zahrady. Pěstují se na různých kovových konstrukcích, na které se jednoduše pověsí květináče nebo kapsy s různými rostlinkami a dokonalá zelená radost je na světě.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen