Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Přípravy tradičního vánočního stromečku

Štědrý den už klepe na dveře a vánoční přípravy vrcholí? Přemýšlíte, jak pojmete vánoční stromeček a kam jej umístíte? Pojďte se podívat, jak na to.

Už se těšíte na letošní Vánoce a na to co najdete pod svým vánočním stromečkem?

Dřív, než k vyvrcholení nádherných vánočních svátků dojde, usednete ke štědrovečerní večeři a následně si pod stromečkem rozbalíte dárky, tak je potřebné vánoční stromeček připravit a nazdobit.

Určitě si pamatujete na Vánoce svého dětství, na tradiční vánoční ozdoby a osvětlení, které měly svoje kouzlo a byly pomalu ve všech domácnostech ve stejném stylu. Třpytivé ozdobné řetězy připomínající sněhové vločky nebo třpytivé vlasy, salonky, kolekce, čokoládové mince.

A dnes připravujete Vánoce své rodině, svým dětem. Aby byly co nejkrásnější, zajisté i vy chcete dodržet veškeré tradice a pojmout vánoční stromeček tradičně nebo po svém.

Vánoční stromek patří k hlavnímu symbolu Vánoc a kromě toho, že po několik dnů či týdnů zdobí naše domácnosti, tak se k němu váže i spousta tradic.

Věděli jste, že jeho funkce je chránit obyvatele domu? Že kdysi byla tradice pověsit jej na strop špičkou dolů a tím odehnat zlé duchy? Že tradiční ozdoby byly jablíčka, hrušky, ořechy, slaměné, voskové nebo dřevěné ozdoby či perníčky nebo korálky a šišky? Že zdobení stromečku patřilo do dob pohanské magie?

Ať je to tak nebo tak, dá se říct, že vánoční stromeček patří k těm nejkrásnějším zvykům a má svoje kouzlo. Z křesťanského hlediska patří mezi náboženské symboly, které znázorňují světlo a věčný život, přivolává zdraví, štěstí, lásku, bohatství a hojnost.

Dnes si můžete zvolit variantu řezaného stromečku, umělého nebo v kontejneru. Živý stromeček má svoje kouzlo, a kromě živých větví borovice, smrčku nebo jedličky, přináší i tradiční vůni jehličí. Ani umělý však není k zahození, v nabídce je spousta variant a vůni můžete nahradit vonnými esencemi.

K tradicím dnešní doby patří vánoční ozdoby skleněné nebo umělé v podobě tradičních vánočních koulí, ale také jiných tvarů. Začíná se však vracet i trend zdobení z přírodních materiálů.

Samotné zdobení je dobré dělat v určitém pořadí. Jako první osvětlení a následně ozdoby od těch největších až po ty nejmenší. Obvykle menší do spodní části a větší do té vrchní. Pokud chcete zachovat určitý styl stromečku, tak není vhodné míchat moderní ozdoby s těmi z přírodních materiálů nebo s perníčky. Na stromečku by zajisté nastal chaos. A celkem nakonec stromeček vyzdobte vánočními řetězy nebo nádhernou stuhou. A na vrcholku nemůže chybět hvězda, tradiční vánoční špic nebo andílek.

A kam stromeček postavit? Asi záleží na tom, jak velké prostory máte k dispozici. Nejčastějším místem je samotný obývací pokoj a často třeba malým vánočním stromečkem rodiče vyzdobí i dětský pokoj. Důležité je, aby jej bylo vidět. Jako místo pro postavení obvykle slouží roh místnosti a nejlépe roh levý z pohledu vstupu do pokoje, jak praví Feng Shui.

Vánoční stromeček je šperk a symbol radosti a štěstí.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen