Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Přípravy tradičního vánočního stromečku

Štědrý den už klepe na dveře a vánoční přípravy vrcholí? Přemýšlíte, jak pojmete vánoční stromeček a kam jej umístíte? Pojďte se podívat, jak na to.

Už se těšíte na letošní Vánoce a na to co najdete pod svým vánočním stromečkem?

Dřív, než k vyvrcholení nádherných vánočních svátků dojde, usednete ke štědrovečerní večeři a následně si pod stromečkem rozbalíte dárky, tak je potřebné vánoční stromeček připravit a nazdobit.

Určitě si pamatujete na Vánoce svého dětství, na tradiční vánoční ozdoby a osvětlení, které měly svoje kouzlo a byly pomalu ve všech domácnostech ve stejném stylu. Třpytivé ozdobné řetězy připomínající sněhové vločky nebo třpytivé vlasy, salonky, kolekce, čokoládové mince.

A dnes připravujete Vánoce své rodině, svým dětem. Aby byly co nejkrásnější, zajisté i vy chcete dodržet veškeré tradice a pojmout vánoční stromeček tradičně nebo po svém.

Vánoční stromek patří k hlavnímu symbolu Vánoc a kromě toho, že po několik dnů či týdnů zdobí naše domácnosti, tak se k němu váže i spousta tradic.

Věděli jste, že jeho funkce je chránit obyvatele domu? Že kdysi byla tradice pověsit jej na strop špičkou dolů a tím odehnat zlé duchy? Že tradiční ozdoby byly jablíčka, hrušky, ořechy, slaměné, voskové nebo dřevěné ozdoby či perníčky nebo korálky a šišky? Že zdobení stromečku patřilo do dob pohanské magie?

Ať je to tak nebo tak, dá se říct, že vánoční stromeček patří k těm nejkrásnějším zvykům a má svoje kouzlo. Z křesťanského hlediska patří mezi náboženské symboly, které znázorňují světlo a věčný život, přivolává zdraví, štěstí, lásku, bohatství a hojnost.

Dnes si můžete zvolit variantu řezaného stromečku, umělého nebo v kontejneru. Živý stromeček má svoje kouzlo, a kromě živých větví borovice, smrčku nebo jedličky, přináší i tradiční vůni jehličí. Ani umělý však není k zahození, v nabídce je spousta variant a vůni můžete nahradit vonnými esencemi.

K tradicím dnešní doby patří vánoční ozdoby skleněné nebo umělé v podobě tradičních vánočních koulí, ale také jiných tvarů. Začíná se však vracet i trend zdobení z přírodních materiálů.

Samotné zdobení je dobré dělat v určitém pořadí. Jako první osvětlení a následně ozdoby od těch největších až po ty nejmenší. Obvykle menší do spodní části a větší do té vrchní. Pokud chcete zachovat určitý styl stromečku, tak není vhodné míchat moderní ozdoby s těmi z přírodních materiálů nebo s perníčky. Na stromečku by zajisté nastal chaos. A celkem nakonec stromeček vyzdobte vánočními řetězy nebo nádhernou stuhou. A na vrcholku nemůže chybět hvězda, tradiční vánoční špic nebo andílek.

A kam stromeček postavit? Asi záleží na tom, jak velké prostory máte k dispozici. Nejčastějším místem je samotný obývací pokoj a často třeba malým vánočním stromečkem rodiče vyzdobí i dětský pokoj. Důležité je, aby jej bylo vidět. Jako místo pro postavení obvykle slouží roh místnosti a nejlépe roh levý z pohledu vstupu do pokoje, jak praví Feng Shui.

Vánoční stromeček je šperk a symbol radosti a štěstí.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen