Přizpůsobte vaření podzimu

  • 2017-11-20
  • 0
  • Nábytek Elegance
Přizpůsobte vaření podzimu

Rádi vaříte a napadlo vás vařit podle právě probíhajícího ročního období? Hledáte nějakou inspiraci? Vaření podle ročního období se vám může zalíbit.

Ať je léto, zima nebo mráz, tak vařit budeme v každém ročním období. A každé roční období přináší množství inspirací, které můžete právě podle aktuálního počasí přizpůsobit.

 

Pojďme se podívat, co dobrého můžeme uvařit na podzim.

Podzim patří mezi jedno z nejkrásnějších ročních období a přináší mnoho barev, novou energii a občas i babí léto. A zajisté i v kuchyni a přímo na jídelní set nám určitě něco dobrého přinese.

Podzim se nese v duchu nasbíraných plodů, které jsme pracně nasbírali, uskladnili a zavařili. Proto se v kuchyni bude pracovat hlavně s kořenovou zeleninou, jako je mrkev, petržel, pastinák atd., zavařeninami a nebude chybět také cibule a česnek, červená řepa, kapusta, zelí nebo dýně, brambory. Je také skvělým obdobím pro jídla vařené z luštěnin jako hrách nebo cizrna. A určitě na vašich zahrádkách v létě vyrostly třeba cukety, patizony atd. A zajisté jste také chodili sbírat houby, které máte teď někde usušené.                                                                                                                                                      

A z takových surovin se na podzim nechají vytvářet skvělé a originální recepty jako třeba polévky, které přinesou spoustu energie a vitamínů. Můžete vyzkoušet třeba dýňovou, cuketovou, farmářskou, bramborovou a zajisté se najdou i další recepty. 

Váš sklep je určitě také plný uskladněného ovoce od jablek přes švestky až po hrušky. Kromě klasického jablečného štrúdlu nebo švestkového koláče si pochutnáte i na kombinacích jako třeba cibulový salát s jablky nebo švestky ve slanině. A takových kombinací se najde ještě mnohem víc.

Pro toto roční období se skvěle hodí oblíbená pochoutka Ratatouile. V tomto pokrmu najdete snad všechny možné druhy zeleniny, a to od lilku přes cukety a rajčata až po papriky a česnek.

Na podzim se vaše kuchyňská linka otřese v základech, protože tolik pochoutek, kterých si můžete připravit snad ani za celý podzim nestihnete.

Proto nezapomeňme ani na čerstvé ovoce v podobě pomerančů, banánů a mandarinek a dopřejme si také různé bylinkové čaje, které dokážou nejen léčit, posílit, ale také navodit příjemnou a voňavou podzimní atmosféru. Třeba lipový, šípkový nebo meduňkový.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
692
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter