Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Pryč se skvrnami z dřevěného povrchu

Dřevěné stoly, židle, botníky a jiné namáhané části nábytku používáním trpí. Rychle se na nich mohou objevit skvrny různého původu. To je třeba si včas uvědomit a snažit se předejít vzniku skvrn a udělat k tomu preventivní kroky, jako je používání ochranných nátěrů, ubrusů, apod. Někdy se i přes veškerou opatrnost něco vylije nebo povrch zničí horký hrnec či jiná nádoba. Samozřejmě je radno odstraňovat původce skvrn z nábytku co nejdříve.

V prodejnách najdete výrobky, kterými se dají odstranit skvrny, ale jsou spíše pro profesionální využití restaurátory. Proto je třeba se vždy poradit, jak se používají a který je vhodný pro ten daný nábytek. Nicméně je možné se porozhlédnout v domácnosti a použít již zakoupené a běžně dostupné materiály.

Vaječné skvrny, tuk a krém

Mastné věci, které jsou čerstvé, lze odstranit savým papírem. Pokud již jsou tukové skvrny v pokročilejším stádiu, lze je odstranit saponátem. Saponát použijeme i na odstranění skvrn z vajíčka a to tak, že prostředek na nádobí smícháme s vodou a vytvoříme velké množství pěny. Na povrch nanášíme čistou houbou nebo hadříkem jen pěnu. Doporučuje se stírat po směru vláken dřeva až do zničení skvrny. Po odstranění se otře povrch hadříkem s čistou vodou a následně se dalším hadříkem vytře do sucha. Je nutné se vyhnout abrazivním prostředkům, protože mohou poškodit dřevo.

Spáleniny

Zuhelnatělá, hlubší místa je dobré zbrousit. Na povrchové, menší popáleniny může pomoci odlakovač. Naneste odlakovač na nehty na kousek vatového tampónu a potírejte místa spálení až do zmizení. Pokud jsou okraje ještě znatelné, oškrábejte je jemně malým nožem. Plochy po spálení je třeba vyplnit. Nejlepší je štětcem či stříkačkou vložit do vytvořených děr neředěné ředidlo.

Voda

Na odstranění značek od vody použijte olej, čím dříve, tím lépe. Vetřete a nechte působit alespoň 3 hodiny, poté setřete. Pokud skvrna nezmizí, použijte zubní pastu, ta umí působit abrazivně. Pro odolnější skvrny je možné přidat do pasty jedlou sůl. Při použití je třeba vyvinout tlak na povrch. Nejodolnější známky vody odstraňte za pomocí hadříku a ředidla. Avšak pozor na použití ředidla, odzkoušejte nejprve na skryté části stolů, židlí či jiného dřevěného nábytku.

Voskové pláty

Do lahvičky s pumpičkou přidejte vodu a trochu amoniaku (případnou náhradou může být ocet). Následně nastříkejte na povrch. Nechejte působit nějakou tu minutku a setřete hadříkem. V případě neúplného odstranění je třeba postup opakovat.

Nakonec se doporučuje po všech vyčištěných druzích skvrn povrch dřevěného nábytku ošetřit. Použít doporučujeme vhodný vosk nebo leštidlo. Vosk se nechává zaschnout a pak je nutno povrch přeleštit. Když jsou již skvrny a poškození rozsáhlejší, je nutné použít nový nátěr.

 

Zdroje:

http://www.howtocleanstuff.net/cb/guides/clothing-and-fabrics/furniture/

http://www.dummies.com/how-to/home-garden/home-improvement.html

http://voices.yahoo.com/how-hide-remove-cigarette-burns-wood-furniture-524323.html

http://www.homefamily.net/how-to-remove-water-stains-from-wood-furniture/

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen