Pusťte jemné babí léto k sobě domů

  • 2015-09-10
  • 0
  • Nábytek Elegance
Pusťte jemné babí léto k sobě domů

Babí léto je příjemné období, kdy se už sice blíží podzim, ale venku je i tak dostatečně teplo a slunečno. Příroda je barevná, stromy hrají všemi podzimními odstíny, vodní hladina tančí pod slunečními paprsky, popíjíme burčáky a jíme jablka. Během babího léta můžeme pozorovat volně se vznášející pavučiny, které lidem v minulosti připomínaly šedé „babské“ vlasy. Odtud také pochází název tohoto období. Nebojte se ale, že bychom jako inspiraci do interiéru vašeho domova volili pavučiny nebo šedé vlasy. Ba naopak.

Útulnost a tradice

Jaká klíčová slova se vám vybaví, když si představíte babí léto? Jsou to útulnost, pohoda, romantika a s přírodou spjaté tradice? Pokud ano a hledáte do svého domova inspiraci, která nebude šedivá, pochmurná či minimalistická, máme pro vás tipy, jak si zútulnit bydlení. Ideální styl pro výše zmíněná klíčová slova je totiž starý francouzský venkov. A nevadí, že neumíte francouzsky více než bon appétit či Je t´aime.

 

Francouzský šarm

Pokud se vám zalíbil romantický venkov, můžete svůj dům změnit od základu pomocí staronového dřevěného nábytku. Měl by být ručně vyrobený, bez ostrých hran. Používá se mangové dřevo často v kombinaci s kovanou instrukcí pro odolný a charakteristický vzhled.
 
Chcete vyvolat v hostech příjemný pocit už při vstupu? I takové detaily jako masivní dřevěné ramínko na kabát, který pověsíte na široký hák, dokážou proměnit váš domov ve francouzskou oázu klidu. Naopak ve vašem soukromém hnízdečku lásky se naučte stlát (a milovat) jako Francouz. Kroucená kovaná postel zdobená decentními květinovými přehozy ve vhodné kombinaci barev, všude plno polštářků a vůně levandule. Přítmí ložnice zajišťuje dřevěná lampa a svícny a když budete potřebovat soukromí, na nočním stolku čeká zhášedlo na svíčky...
 
 

Kuchyně - středobod všeho

Pokud milujete vaření, jste jako Francouz. Jejich kuchyně musí být nejenom krásná, ale hlavně funkční. Proto se na stěnách a ze stropu na hácích a věšácích pohupují pánve, hrnce a kastroly všemožných velikostí. V dózách jsou okamžitě na dosah vařečky, vidličky a naběračky. Na stěnách visí dřevěné poličky či skříňky ukrývající koření, rýži, mouku, těstoviny a další suroviny. Pracovní deska je prostorná, aby byla okamžitě schopná „pracovat“. Zdobí ji jen malá vázička s čerstvým kořením.

 

Detaily tvoří celek

Chcete babí léto pustit k sobě domů pomocí detailů? Tomu dopomohou takové drobnosti jako mísa s pestrobarevným ovocem položená na kuchyňském stole s vyšívanými dečkami. Mléku při snídani bude jistě více slušet skleněná láhev s keramickým uzávěrem než nastřižená krabice. Čichové smysly dokonale omámí voňavé svíčky v kovaných svícnech vkusně rozprostřené po obývací místnosti, kde i z temného zákoutí vykouzlí příjemné místečko lákající k odpočinku či četbě knih. Pohovka v teplém podzimním odstínu (červené, žluté, zemité hnědé či zelené) láká k lenošení a zaboření se do malých polštářků. Interiér plný prosluněného babího léta s francouzským šarmem, který dokonale zvládá souhru s přírodou, nese pečeť pečlivé ruky a touhy po radosti a lásce.

 

 

 
 
 
*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
332
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter