Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Pusťte se s radostí do čištění podlahových krytin

Chcete se kvalitně postarat o veškeré podlahové krytiny, které máte v domácnosti? Obnovit staré a zajistit prevenci nového? Pusťte se hravě do práce.

Denně po nich chodíme a čas od času je potřebné se o ně postarat, aby déle vydržely, ale také, aby bylo všude kolem čisto. O čem je řeč? O různých podlahových krytinách od lina, přes dlažbu, laminátové a dřevěné podlahy až po koberce.

A jakmile začne léto a s tím spojené období tepla, tak je i o to větší chuť se pustit do práce a čištění pěkně od podlahy.

 

Jak tedy o podlahové krytiny pečovat?

Co podlaha, to jiný materiál, včetně koberců. Proto i péče je rozdílná a také používání různých přípravků a prostředků k čištění a ošetřování. 

 

Koberce 

I když je těch na celou plochu o něco méně, tak stejně se ještě nějaký ten koberec či kobereček doma najde. A pokud je to i váš případ, tak se rozhodně nebraňte je pořádně vyčistit, a to hloubkově. Můžete si vybrat metodu suchou nebo mokrou. U té suché se používá silně pěnící prostředek, který se po zaschnutí už jen vyluxuje vysavačem. U mokré varianty je to jednoznačné, a používá se zde prostředek smíchaný s vodou a čištění ruční či strojové a doba schnutí je daleko delší.

 

Lino 

Asi nejjednodušší způsob čištění je zapotřebí při péči o lino, který spočívá nejdříve ve vysátí nečistot vysavačem nebo zametením. Dále následuje jednoduché vytírání mopem a speciálním čistícím prostředkem. U lina je důležité používat čisticí prostředky s nižším pH nebo stačí čistá voda. Dále může následovat voskování, které se doporučuje přibližně dvakrát do roka.

 

Dřevěné podlahy 

U dřevěných podlah je důležité používat co nejméně vody. Proto se doporučuje k čištění suchá metoda nebo pouze vlhký hadr. Při generálním ošetřování dřevěné podlahy se často využívá  lakování, které podlahu znovu oživí a prodlouží životnost. K renovaci můžete použít i speciální olej na dřevěné podlahy.

 

Laminátové podlahy 

Jsou odolnější než dřevěné, ale přes to vyžadují péči. V dnešní době jsou maximálně oblíbené také díky své příjemné pořizovací ceně. Čištění stačí navlhčeným mopem nebo textilií a můžete přidat i prostředek, který je určený přímo na laminátové podlahy. S vysavačem opatrně a při použití používejte nástavec.

U veškerých podlahových krytin pozor na nábytek jako třeba stůl, komoda nebo TV stolek. Aby nezůstali na krytinách žádné stopy, tak opatřete spodní část nábytku nebo jejich nástavce speciálně určenými podložkami.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen