Pusťte se s radostí do čištění podlahových krytin

  • 2017-07-03
  • 0
  • Nábytek Elegance
Pusťte se s radostí do čištění podlahových krytin

Chcete se kvalitně postarat o veškeré podlahové krytiny, které máte v domácnosti? Obnovit staré a zajistit prevenci nového? Pusťte se hravě do práce.

Denně po nich chodíme a čas od času je potřebné se o ně postarat, aby déle vydržely, ale také, aby bylo všude kolem čisto. O čem je řeč? O různých podlahových krytinách od lina, přes dlažbu, laminátové a dřevěné podlahy až po koberce.

A jakmile začne léto a s tím spojené období tepla, tak je i o to větší chuť se pustit do práce a čištění pěkně od podlahy.

 

Jak tedy o podlahové krytiny pečovat?

Co podlaha, to jiný materiál, včetně koberců. Proto i péče je rozdílná a také používání různých přípravků a prostředků k čištění a ošetřování. 

 

Koberce 

I když je těch na celou plochu o něco méně, tak stejně se ještě nějaký ten koberec či kobereček doma najde. A pokud je to i váš případ, tak se rozhodně nebraňte je pořádně vyčistit, a to hloubkově. Můžete si vybrat metodu suchou nebo mokrou. U té suché se používá silně pěnící prostředek, který se po zaschnutí už jen vyluxuje vysavačem. U mokré varianty je to jednoznačné, a používá se zde prostředek smíchaný s vodou a čištění ruční či strojové a doba schnutí je daleko delší.

 

Lino 

Asi nejjednodušší způsob čištění je zapotřebí při péči o lino, který spočívá nejdříve ve vysátí nečistot vysavačem nebo zametením. Dále následuje jednoduché vytírání mopem a speciálním čistícím prostředkem. U lina je důležité používat čisticí prostředky s nižším pH nebo stačí čistá voda. Dále může následovat voskování, které se doporučuje přibližně dvakrát do roka.

 

Dřevěné podlahy 

U dřevěných podlah je důležité používat co nejméně vody. Proto se doporučuje k čištění suchá metoda nebo pouze vlhký hadr. Při generálním ošetřování dřevěné podlahy se často využívá  lakování, které podlahu znovu oživí a prodlouží životnost. K renovaci můžete použít i speciální olej na dřevěné podlahy.

 

Laminátové podlahy 

Jsou odolnější než dřevěné, ale přes to vyžadují péči. V dnešní době jsou maximálně oblíbené také díky své příjemné pořizovací ceně. Čištění stačí navlhčeným mopem nebo textilií a můžete přidat i prostředek, který je určený přímo na laminátové podlahy. S vysavačem opatrně a při použití používejte nástavec.

U veškerých podlahových krytin pozor na nábytek jako třeba stůl, komoda nebo TV stolek. Aby nezůstali na krytinách žádné stopy, tak opatřete spodní část nábytku nebo jejich nástavce speciálně určenými podložkami.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
526
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter