Receptář našich babiček: co fungovalo kdysi a funguje neustále?

  • 2015-04-26
  • 0
  • Nábytek Elegance
Receptář našich babiček: co fungovalo kdysi a funguje neustále?

Máte moderně vybavenou kuchyni? I tak si zde můžete připravit spoustu dobrot a zdravých receptů, které byly oblíbené již u našich babiček. Přinášíme vám tedy některé „babské rady“, které můžete okamžitě sami vyzkoušet.

Proč vůbec dát na „babské rady“?

V posledních desetiletích se kuchyně v českých domácnostech od základů proměnily, a to nejen v oblasti kuchyňské linky a dalšího vybavení. Ke změně došlo také v samotné přípravě pokrmů, neboť k nám za ta léta přišla spousta receptů z celého světa. Přesto se alespoň občas neuškodí vrátit k tradici a vyzkoušet recepty našich babiček, které mohou pomoci i při zdravotních problémech. Tradiční receptář totiž obsahoval spoustu užitečných rad!

Co vyzkoušet z receptáře našich babiček?

  • Zdravé suroviny běžně dostupné na zahrádkách. Česnek např. ničí bakterie a infekce, křen posiluje imunitu, zázvor snižuje horečku, ale pozitivně působí i obyčejná cibule.

  • Méně tučné hranolky? Smažené hranolky z brambor jsou oblíbenou pochutinou, žel bohu se jedná o poměrně tučné jídlo. Nemusí být ovšem tak zle! Nakrájené brambory stačí před samotným fritováním či pečením namočit na 20 minut do mléka a ty následně neabsorbují takové množství oleje.

  • Funguje sádlo na hrudi při nachlazení? Ano, funguje! Jak je to možné? Díky sádlu se totiž tkáň hrudníku lépe prokrvuje, což výrazně usnadňuje vykašlávání.

  • Omezte používání cukru! Cukr obecně nepatří k nejzdravějším surovinám v kuchyni. Lze se ale bez něj obejít? Žádný problém! Stačí sladit medem, který je zdravější, a navíc jsou pro mnohé lidi výsledné pokrmy a nápoje výrazně chutnější.

  • Jak vyzrát na nespavost? Pokud večer nemůžete usnout, nejedná se o nic příjemného. Ale stačí dvě hodiny před odchodem do postele vypít meduňkový čaj a bude se vám usínat daleko lépe.   

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
461
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter