Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Receptář našich babiček: co fungovalo kdysi a funguje neustále?

Máte moderně vybavenou kuchyni? I tak si zde můžete připravit spoustu dobrot a zdravých receptů, které byly oblíbené již u našich babiček. Přinášíme vám tedy některé „babské rady“, které můžete okamžitě sami vyzkoušet.

Proč vůbec dát na „babské rady“?

V posledních desetiletích se kuchyně v českých domácnostech od základů proměnily, a to nejen v oblasti kuchyňské linky a dalšího vybavení. Ke změně došlo také v samotné přípravě pokrmů, neboť k nám za ta léta přišla spousta receptů z celého světa. Přesto se alespoň občas neuškodí vrátit k tradici a vyzkoušet recepty našich babiček, které mohou pomoci i při zdravotních problémech. Tradiční receptář totiž obsahoval spoustu užitečných rad!

Co vyzkoušet z receptáře našich babiček?

  • Zdravé suroviny běžně dostupné na zahrádkách. Česnek např. ničí bakterie a infekce, křen posiluje imunitu, zázvor snižuje horečku, ale pozitivně působí i obyčejná cibule.

  • Méně tučné hranolky? Smažené hranolky z brambor jsou oblíbenou pochutinou, žel bohu se jedná o poměrně tučné jídlo. Nemusí být ovšem tak zle! Nakrájené brambory stačí před samotným fritováním či pečením namočit na 20 minut do mléka a ty následně neabsorbují takové množství oleje.

  • Funguje sádlo na hrudi při nachlazení? Ano, funguje! Jak je to možné? Díky sádlu se totiž tkáň hrudníku lépe prokrvuje, což výrazně usnadňuje vykašlávání.

  • Omezte používání cukru! Cukr obecně nepatří k nejzdravějším surovinám v kuchyni. Lze se ale bez něj obejít? Žádný problém! Stačí sladit medem, který je zdravější, a navíc jsou pro mnohé lidi výsledné pokrmy a nápoje výrazně chutnější.

  • Jak vyzrát na nespavost? Pokud večer nemůžete usnout, nejedná se o nic příjemného. Ale stačí dvě hodiny před odchodem do postele vypít meduňkový čaj a bude se vám usínat daleko lépe.   

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen