Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Rozkládací křesla – praktický a moderní doplněk do každého interiéru

Obývací pokoj je místnost, ve které trávíme nejvíce volného času. Je zde prostor pro relaxaci a odpočinek, ale také posezení s rodinou nebo přáteli. Jde o jakýsi střed každé domácnosti, kde se potkává celá rodina. Dominantou obývacího pokoje je sedací souprava, na jejímž výběru bychom si měli dát obzvlášť záležet. Pokud máte velké prostory, patrně neřešíte problém s velikostí sedací soupravy a počtem křesel. Pro menší místnost je však každý centimetr drahý. Naštěstí existují příjemné „vychytávky“, které nám ušetří prostor a zaručí požadovaný komfort. 

Pohodlí nade vše

Křesla tvoří neodmyslitelnou součást obývacího pokoje, většinou je pořizujeme dohromady s pohovkou, tvoří tedy kompletní sedací soupravu. Někdy však není dostatečný prostor na tento set, nebo potřebujeme zkrátka jen další lůžko pro příležitostné přespání. Přesně pro tyto případy je ideální rozkládací křeslo. Křesla rozkládací vypadají na první pohled k nerozeznání od běžných křesel, nicméně mají velmi praktickou funkci navíc. Toto křeslo oceníte, jakmile k vám přijede nečekaná návštěva, nebo když máte v obýváku omezené místo. Nezabírá tolik místa jako klasická pohovka a postel. Navíc lze pořídit křesla, která rozložíte velice snadno v průběhu chvilky bez větší námahy.

Na co klást při výběru důraz

Jako u každého nábytku je třeba vzít v úvahu několik důležitých aspektů. Zejména samotný design křesla by měl dokonale ladit s interiérem, křeslo by nemělo působit rušivě. Pokud máte v obýváku pohovku, vybírejte křeslo ve stejném nebo podobném odstínu. Velmi důležitou roli hraje samotný systém rozkládání. Ideální systém rozložení je takový, kdy před rozložením křesla obrátíte matraci z křesla na druhou stranu křesla. To znamená, že jedna strana křesla je určena k sezení a druhá ke spánku. Tento způsob je velice praktický, neboť spaním neničíte potah sedací části, a naopak sezením si „neprosedíte“ spací část. 
Další důležitou součástí rozkládacích křesel je matrace. Kvalitní matrace vám umožní maximální komfort při spaní, a také déle vydrží. Ideální je zvolit křeslo s matrací z líné pěny, které se snadno vrací do původního tvaru

Kterým křeslům se raději vyhnout?

Nejlevnější rozkládací křesla nemusí být automaticky nekvalitní, ale je třeba být velice opatrný. Pravdou je, že v nejnižších cenových kategoriích se často setkáte s různými nepříjemnostmi. Tato křesla bývají často řešená tím nejjednodušším a také velice nepraktickým způsobem. Matrace bývá dvakrát ohnutá a upevněná na rozkládané konstrukci. Je to velice podobné jako u klasických kempinkových lehátek. 
Problém je v tom, že ležíte i sedíte na stejné straně matrace, snadno se tedy zničí potah a matrace prosedí. Navíc ani celkový design složeného křesla není zrovna ideální. Někdy se skutečně vyplatí připlatit si za kvalitu, protože vám takové křeslo i mnohem déle vydrží.  Pokud se však rozhodnete pro kvalitní, moderně řešené rozkládací křeslo, získáte praktický a nápaditý kousek nábytku. Výrobci si dávají záležet na zajímavém designu, který se v kombinaci s užitnou hodnotou stane příjemnou součástí obývacího pokoje. Pokud tedy stále bojujete s nedostatkem místa, nebo potřebujete lůžko navíc, zvažte možnost pořídit si rozkládací křeslo.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen