Rozkládací pohovky

  • 2014-11-24
  • 0
  • Pavel Cahlík

Rozkládací pohovky jsou praktický doplněk, který nemusí nutně sloužit jen pro “nouzové” přespání. S jeho pomocí si můžete vytvořit praktický a krásný interiér i na malém prostoru. Co při tomto výběru zohlednit? Jak vybrat rozkládací pohovku?

Rozkládací pohovky nejsou vhodné jen na chaty a chalupy či do malých pokojů. Své uplatnění naleznou i v běžné domácnosti. Zcela bez rozpaků z ní můžete udělat středobod místnosti a postupně od ní odvodit zbytek interiéru.

Rozkládací nemusí být jen pohovka. Existuje i celá řada rozkládacích křesel, které vytvoří pohodlné jednolůžko, na kterém se bude váš host cítit více jak pohodlně. Stejně tak můžete do dětského pokoje umístit rozkládací dětskou postel, na které se kamarádi Vaši ratolesti zaručeně dobře vyspí.

 
 
 

Jak na materiál

Jelikož se předpokládá, že se na pohovce bude sedět a zároveň spát, je volba materiálu poměrně rozhodující. Ale jako u každého jiného kusu nábytku dejte především na vlastní vkus a finanční možnosti.

●     Látkový potah bude levnější, bude se poněkud hůře udržovat (v případě že nebude snímatelný), ale snese i lehké desinfekční prostředky.

●     Kožený potah bude vždy působit honosnějším dojmem, snáze se čistí, ale bude vždy dražší.

Při výběru se rozhodně se podívejte na rozkládací mechanismus. Čím bude složitější, tím více se o něj budete muset v budoucnosti strat. Podívejte se i na matraci a rošt. Pokud plánujete rozkládací pohovku využívat pravidelně, budete zřejmě to nejdůležitější.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
415
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter