Sádrokarton v interiéru

  • 2013-10-23
  • 0
  • Nábytek Elegance
Sádrokarton v interiéru

Sádrokarton je v dnešní době stále více využívaným materiálem nejen k rozdělení místností, ale především k jejich designovému vylepšení či odlišení od šedého průměru standardních bytů. A dají se s ním opravdu vytvořit divy.

Sádrokarton umí zcela změnit vzhled interiéru

Sádrokarton je v dnešní době stále více využívaným materiálem nejen k rozdělení místností, ale především k jejich designovému vylepšení či odlišení od šedého průměru standardních bytů. A dají se s ním opravdu vytvořit divy.

Zjednodušeně lze říci, že sádrokarton jsou desky z lisované sádrové hmoty, která je vložena mezi  dva silné kartony papíru. Jsou tři základní typy desek, které se dělí dle použití na standardní, voděodolné používané na WC a do koupelen a požárně odolné pro požárně dělící stěny. Sádrokartonové desky se používají na celém světě a jsou velmi oblíbené pro svoji variabilitu. Nejslabší desky se perfektně hodí pro ohýbané konstrukce, kterými lze změnit zcela tvar a uspořádání místností.

Základní sádrokartonové konstrukce

První možností, jak využít sádrokartonové desky, jsou konstrukce pro stěny a příčky, které rozčlení interiér na více místností. Další možností jsou předsazené stěny . Ty naopak vylepší stávající povrchy, které potřebují vyrovnat či je nutné zakrýt stávající nevzhledné rozvody. Výhodou předsazených stěn je zvýšení tepelných a zvukově izolačních vlastností, které dodají na komfortu bydlení. Asi každému jsou dobře známe stropní podhledy, které se využívají pro zakrytí instalačního vedení, ke zvýšení požární odolnosti stropní konstrukce a k vylepšení architektonického výrazu interiéru. Naopak už méně známými jsou akustické podhledy a obklady, které se používají k vylepšení akustiky v místnosti v převážně veřejných budovách, ale dají se umístit i do domácího prostředí, například vstupní haly apod..

Upravte svůj interiér sádrokartonem

Všechny výše popsané druhy sádrokartonových konstrukcí se dají velmi dobře v kombinaci využít k rekonstrukci starého umakartového bytového jádra a vytvořit si tak moderní a velmi příjemnou koupelnu. Obzvláště odborné a zkušené firmy umí realizovat i mnohem složitější tvary než jsou svislé stěny jako například tvarované a ohýbané stropní podhledy či zakulacené stěny. Lehce tak vznikne nevšední interiér s neopakovatelnou atmosférou, kterou byste například v panelovém době nečekali. Sádrokartonem se dá vytvořit i z několik let starého interiéru moderní bydlení. Sádrokartonem se dají vytvořit nejrůznější optické klamy jako jsou trámy u stropu, falešné niky nebo také televizní stěna či speciální na míru vytvořené úložné prostory. Efekt vestavěných úložných prostor je v dnešní době velice oblíbený a tento fígl používají architekti po celém světě. Jednotlivé kusy nábytku vytvořené ze sádrokartonu získávají tak punc originality.

Fantazii se meze nekladou

Jelikož sádrokarton můžete pohledově velice různorodě upravit, fantazii se meze nekladou. Sádrokartonové desky lze obložit jak keramickým obkladem, velkoformátovou dlažbou, tak nanést barevnou výmalbu či nalepit nejrůznější tapety. Každý designér se sádrokartonovými deskami velmi rád pracuje a vždy vymyslí něco originálního a zároveň praktického pro denní bydlení. Nakonec už stačí jen šikovné ruce, které jeho nápady zrealizují. Běžné sádrokartonové konstrukce si zvládne provést každý zručnější kutil, složitější konstrukce už je potřeba zadat odborné firmě, která si poradí i netradičními postupy práce a ukotvením konstrukcí k nosným stěnám.

 

 

Autor zprávy

Michaela Maierová Návrhům interiérů se věnuje od roku 2011 nejdříve jako projekt manager v designovém studiu, nyní ve vlastní praxi. Má vystudovanou střední průmyslovou školu stavební, obor pozemní stavitelství a dále úspěšně ukončený kurz věnovaný návrhům interiérů. Nejvíce působí v Královéhradeckém kraji, kde také bydlí. Ve volném čase se věnuje psaní textů a studiu žurnalistiky a publicistiky na Soukromé škole v Praze. Vedle navrhování interiérů a žurnalistiky jsou velkým koníčkem automobily.

Sádrokarton v interiéru

 

Maierová

Autor zprávy

Michaela Maierová Návrhům interiérů se věnuje od roku 2011 nejdříve jako projekt manager v designovém studiu, nyní ve vlastní praxi. Má vystudovanou střední průmyslovou školu stavební, obor pozemní stavitelství a dále úspěšně ukončený kurz věnovaný návrhům interiérů. Nejvíce působí v Královéhradeckém kraji, kde také bydlí. Ve volném čase se věnuje psaní textů a studiu žurnalistiky a publicistiky na Soukromé škole v Praze. Vedle navrhování interiérů a žurnalistiky jsou velkým koníčkem automobily.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
561
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter