Samolepky v interiéru

  • 2015-09-30
  • 0
  • Pavel Cahlík
Samolepky v interiéru

Hlavní boom mají již samolepky nejspíše za sebou. Stále ale patří k nejrychlejším způsobům, jak si zkrášlit interiér. Jako při každé činnosti v rámci vašich čtyřech zdí, i zde musíte dávat pozor na to, aby se celá akce nevymkla kontrole.

Motivy samolepek jsou totiž vždy graficky velmi výrazné. Pokud váš interiér s tímto nepočítá - nemáte určené místo, které je pro dominantu ideální - snadno se může stát, že vše bude kontraproduktivní a samolepka vyzní spíše komicky a nezapadne do kompozice interiéru.
 

Základní pravidla

Vždy si dopředu rozmyslete, jakou samolepku budete chtít a kde ji budete chtít. Nikdy nepropadejte impulzivním nápadům typu: “Jé, to je super, to se mi líbí, to musím mít doma na zdi.” Pokud jste ale již bezmyšlenkovitě pořídili nějaké dílo, které vás opravdu oslovilo, tak s jeho lepením počkejte.
 
Výrazná grafika vždy vyžaduje dostatek volného místa kolem sebe. Samolepka na krbu nebo vedle sedací soupravy se vždy mine účinkem. Ideální jsou volné stěny v chodbě, dětském pokoji nebo v kuchyni. 
 
Pokud jste odvážní, tak malé samolepky můžete kombinovat s klasickými obrazy. Je to na vás výstřední? Tak kolem samolepky pověste klasický obrazový rám a vytvořte tak nevšední obraz nebo dokonce koláž z více kusů. Samolepka se díky rámu nebude opticky vznášet ve volném prostoru a rám ji dodá na důvěryhodnosti. 
 

Až přestane bavit

Motiv samolepek se může po nějakém čase omrzet. Tak je tomu u každého módního trendu. Výrobci se dušují, že jejich odstranění je snadné. Z vlastní zkušenosti ale vím, že tak snadné není. S nejednou samolepkou se odporoučela i část stěny. 
 
Pokud se jedná o samolepky z vinylové fólie, tak doporučuji vzít fén, nastavit ho na nízkou teplotu a ze vzdálenosti zhruba 20 centimetrů samolepku zahřívat. Poté ji pod ostrým úhlem začněte opatrně sloupávat. Ale opravdu opatrně. 
 
 

A malý tip na závěr: 

Pokud si nevyberete žádný z nabízených motivů, tak se podívejte na internet. I v České republice již existuje poměrně dost studií, která vám samolepku vytisknou a vyřežou podle vašich návrhů.
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
760
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter