Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Seriál o barvách: Jak na barvy v interiéru I.

Najít vhodnou barvu do interiéru je občas výzva i pro zkušeného bytového architekta. Barva nevyjadřuje jen vkus klienta, ale závisí na ni i vyznění jednotlivých kusů nábytku a v konečném důsledku i celé místnosti.

Jak na barvy v interiéru I.

Najít vhodnou barvu do interiéru je občas výzva i pro zkušeného bytového architekta. Barva nevyjadřuje jen vkus klienta, ale závisí na ni i vyznění jednotlivých kusů nábytku a v konečném důsledku i celé místnosti.

Barvy mohou dokonce ovlivnit i to, jakou náladu budete v onom pokoji mít. Nevěříte? Představte si, že jste v sytě červené místnosti a poté přejdete do čistě bílého pokoje. Určitě i jen pouhá představa těchto místností ve vás vyvolá zcela jiné pocity.

Takže jak na to? Zkusme si nastínit základní pravidla, jak s barvami zacházet.

V poslední době je velmi oblíbená žlutozelená barva. To proto, že ne každý snese univerzální chladné tóny bílé či šedé. Žlutozelená barva je přívětivá, veselá, přírodní a opticky dokáže prostor zvětšit. Ještě povzbudivější je barva žlutá, ale s ní bychom měli být opatrní. Hodí se především do jídelen a pracoven, kde povzbudí k práci nebo k jídlu.

Pokud hledáte spíše chladnější barvy, měli byste zapátrat v modrýchmodrozelených odstínech. Toto jsou barvy vhodné pro kuchyně či koupelny. Ale pozor. Prostor opticky zúží. Stejný optický klam nastane, pokud použijete modrofialovou barvu. Svůj nedostatek ale vyváží výsledným pocitem elegance a slavnostního nádechu celé místnosti.

Ptáte se kam se ve všech těch barvách ztratila bílá? Bílá je snad všem barvám nadřazená – je to „klasika“. Bílou nic nezkazíte. V poslední době bílou pomalu začíná dohánět šedá. Dalo by se říci, že šedá se stává „novou bílou“. Obě barvy můžete kombinovat prakticky s jakoukoliv dalším barevným odstínem a vlastně s čímkoliv, co vás napadne. Na šedé vynikne i například kuchyňská linka.

Pokud do svého interiéru ovšem hledáte nějakou odvážnější barvu, tak sáhněte po červené. Je to dynamická, povzbuzující barva, která dodá energii snad každému prostoru. Nicméně pozor – ve velkém množství může deptat nebo dokonce vyvolat pocit úzkosti.

A z posledních řádků vyplývá i hlavní pravidlo pro zacházení s barvami – nic se nemá přehánět (ostatně to platí v celém interiérovém designu a vlastně i v životě). S barvami se musí zacházet šetrně. Pokud nevlastníte sídlo o 25 pokojích s čtyřmetrovými stropy, musíte dodržovat základní pravidla. O nich ale více v dalším příspěvku.

Pokud do svého interiéru ovšem hledáte nějakou odvážnější barvu, tak sáhněte po červené. Je to dynamická, povzbuzující barva, která dodá energii snad každému prostoru. Nicméně pozor – ve velkém množství může deptat nebo dokonce vyvolat pocit úzkosti.

A z posledních řádků vyplývá i hlavní pravidlo pro zacházení s barvami – nic se nemá přehánět (ostatně to platí v celém interiérovém designu a vlastně i v životě). S barvami se musí zacházet šetrně. Pokud nevlastníte sídlo o 25 pokojích s čtyřmetrovými stropy, musíte dodržovat základní pravidla. O nich ale více v dalším příspěvku.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen