Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Seriál o barvách: Jak na barvy v interiéru I.

Najít vhodnou barvu do interiéru je občas výzva i pro zkušeného bytového architekta. Barva nevyjadřuje jen vkus klienta, ale závisí na ni i vyznění jednotlivých kusů nábytku a v konečném důsledku i celé místnosti.

Jak na barvy v interiéru I.

Najít vhodnou barvu do interiéru je občas výzva i pro zkušeného bytového architekta. Barva nevyjadřuje jen vkus klienta, ale závisí na ni i vyznění jednotlivých kusů nábytku a v konečném důsledku i celé místnosti.

Barvy mohou dokonce ovlivnit i to, jakou náladu budete v onom pokoji mít. Nevěříte? Představte si, že jste v sytě červené místnosti a poté přejdete do čistě bílého pokoje. Určitě i jen pouhá představa těchto místností ve vás vyvolá zcela jiné pocity.

Takže jak na to? Zkusme si nastínit základní pravidla, jak s barvami zacházet.

V poslední době je velmi oblíbená žlutozelená barva. To proto, že ne každý snese univerzální chladné tóny bílé či šedé. Žlutozelená barva je přívětivá, veselá, přírodní a opticky dokáže prostor zvětšit. Ještě povzbudivější je barva žlutá, ale s ní bychom měli být opatrní. Hodí se především do jídelen a pracoven, kde povzbudí k práci nebo k jídlu.

Pokud hledáte spíše chladnější barvy, měli byste zapátrat v modrýchmodrozelených odstínech. Toto jsou barvy vhodné pro kuchyně či koupelny. Ale pozor. Prostor opticky zúží. Stejný optický klam nastane, pokud použijete modrofialovou barvu. Svůj nedostatek ale vyváží výsledným pocitem elegance a slavnostního nádechu celé místnosti.

Ptáte se kam se ve všech těch barvách ztratila bílá? Bílá je snad všem barvám nadřazená – je to „klasika“. Bílou nic nezkazíte. V poslední době bílou pomalu začíná dohánět šedá. Dalo by se říci, že šedá se stává „novou bílou“. Obě barvy můžete kombinovat prakticky s jakoukoliv dalším barevným odstínem a vlastně s čímkoliv, co vás napadne. Na šedé vynikne i například kuchyňská linka.

Pokud do svého interiéru ovšem hledáte nějakou odvážnější barvu, tak sáhněte po červené. Je to dynamická, povzbuzující barva, která dodá energii snad každému prostoru. Nicméně pozor – ve velkém množství může deptat nebo dokonce vyvolat pocit úzkosti.

A z posledních řádků vyplývá i hlavní pravidlo pro zacházení s barvami – nic se nemá přehánět (ostatně to platí v celém interiérovém designu a vlastně i v životě). S barvami se musí zacházet šetrně. Pokud nevlastníte sídlo o 25 pokojích s čtyřmetrovými stropy, musíte dodržovat základní pravidla. O nich ale více v dalším příspěvku.

Pokud do svého interiéru ovšem hledáte nějakou odvážnější barvu, tak sáhněte po červené. Je to dynamická, povzbuzující barva, která dodá energii snad každému prostoru. Nicméně pozor – ve velkém množství může deptat nebo dokonce vyvolat pocit úzkosti.

A z posledních řádků vyplývá i hlavní pravidlo pro zacházení s barvami – nic se nemá přehánět (ostatně to platí v celém interiérovém designu a vlastně i v životě). S barvami se musí zacházet šetrně. Pokud nevlastníte sídlo o 25 pokojích s čtyřmetrovými stropy, musíte dodržovat základní pravidla. O nich ale více v dalším příspěvku.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen