Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Středobodem každého domova je kuchyň

Nebo chcete-li jejím srdcem. Napadá mě i další pořekadlo: „Tam kde se dobře vaří, tam se dobře daří. Jistě mi dáte za pravdu, že kuchyň tak trochu soupeří o prvenství v oblibě s místností, kde je umístěn gauč.

Pro mnoho žen jen nová (nebo alespoň rekonstruovaná) kuchyně splněným snem. Vynechme důvody, proč tomu tak je a zkusme se podívat na základní úskalí při výběru nové kuchyně – nebo její rekonstrukce.

Lesklé povrchy jako trend

Výrazným trendem posledních let jsou lesklé povrchy. Tento italský vliv neztrácí na oblibě. A čím dál tím více českých domácností ho akceptuje jako nový standard. Kuchyňská dvířka ve vysokém lesku se velmi dobře udržují. Jsou ovšem více náchylná na poškrábání a dobře nesnáší ani vystavení teplu.

To zapříčiňuje technologie jejich výroby. Jedná se vlastně pouze o jednoduchou dřevotřískovou desku, která se potahuje speciální fólii. A právě typ a provedení fólie určuje cenu. Dalo by se říci, že čím hladší a lesklejší povrch bude, tím bude dražší.

Kámen a netypické materiály

Další důležitou položkou je pracovní deska. Není to hlavní designový prvek, ale i tak je pro celkové vyznění kuchyně velmi důležitá. A navíc výrazně ovlivní i kvalitu práce při přípravě pokrmů.

Nejčastěji se setkáte s vysoce odolnou dřevotřískovou deskou potaženou laminátem. Pořídit si můžete i desky z masivního dřeva, které ovšem potřebují častou údržbou. Hitem posledních let jsou pracovní plochy z umělého kamene. Ty jsou ovšem bezkonkurenčně nejdražší.

Vybavení

Neméně důležitou součástí kuchyňského prostoru jsou spotřebiče. Zde již plně záleží na individuálním vkusu a bohužel mnohdy i na finančních možnostech. Z vlastní zkušenosti vám mohu říci, že se zde rozhodně nevyplatí šetřit. Zároveň tak byste měli mít na paměti i energetickou náročnost spotřebičů. Tu vám prozradí energetický štítek. V zásadě platí, že byste neměli pořizovat spotřebiče s jiným hodnocením než A a lepší.

Skrytým, ale velmi důležitým bodem každé kuchyně, je kování. Výsuvy, koše a další drobnosti jsou tím místem, u kterého může dojít k nejvíce závadám. Špatně fungující výsuv může zapříčinit rozbití talířů nebo zničení části linky. Proto se vždy informujte, jaké kování ve vaší lince budete mít.

Kuchyň jako důležitý prvek každé domácnosti

 

Maierová

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen