TAPETY

  • 2015-08-17
  • 0
  • Pavel Cahlík
TAPETY

Tapety byly před pár lety naprostým hitem. Zájem o ně tak trochu polevil, ale i tak je to stále výborný způsob, jak si relativně snadno a rychle vylepšit interiér. A navíc takto můžete i skrýt všemožné vady na kráse Vašich stěn.

Já mám tapety, na rozdíl od nemalé skupiny mých kolegů, rád. Použil jsem je v malých i velkých interiérech a vždy byl výsledek skvělý. Než se je ale rozhodnete použít, vždy se rozmyslete, jestli na to stačíte sami. Vypadá to snadno, ale věřte mi, mnohdy je lepší se svěřit do rukou odborníka.

 

Vlies

Na slovo vlies narazíte ve spojení s tapetami doslova na každém rohu. Je to totiž momentálně nejběžnější materiál, který se pro jejich výrobu v současnosti používá. Je netkaný a nehořlavý a velmi dobře se s ním pracuje. Lepidlo se nanáší na zeď a Vy tak „pouze“ přiložíte suchý pás tapety na stěnu. V ideálním případě se tapeta i snadno odstraňuje. Záleží však na povrchu, který byl pod ní.

Na výběr budete mít ale i například tapety z papíru nebo vinylu. Ty druhé jsou vhodné do namáhaných prostor, protože jsou vysoce odolné vůči otěru a snadno se udržují. Jejich aplikace a odstraňování nejsou ovšem již tak snadné.

Do kategorie tapet spadají i samolepící fólie, které mohou být potištěné. Motiv si zvolíte sami a grafické studio Vám jej natiskne na fólii. Takto si můžete třeba svou fotografií vyzdobit jednu celou stěnu.

 

Jaký vybrat motiv?

Nejčastěji se setkáte s geometrickým nebo florálním motivem. Ale najdete třeba i tapety, které budí dojem cihel nebo dřeva. Zde bych byl ale opatrný. Pokud si do interiéru přejete cihly nebo dřevo, tak je použijte. Náhražka bude vždy působit levně. Prostě přiznejte barvu, tedy tapetu.

Snažte se vyhnout výrazným, velkým motivům v agresivních barvách. Ty vždy poutají pozornost a Vy s nimi budete doslova bojovat. A to nejen při napojování jednotlivých pásů, ale i v prostoru. Decentní, třeba jen bílé plastické tapety Vám pomohou zakrýt nerovnosti na stěně a vytvoří příjemný reliéf. 

Pokud budete ovšem chtít prostor tapetou ozvláštnit, tak zvažte, jestli musíte vytapetovat celý prostor. Nestačila by třeba pouze jedna stěna? Například za čelem postele?  

Hodně štěstí a kreativity při tapetování Vašeho interiéru!

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
769
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter