Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Televize - jak si správně vybrat?

Mnohými zatracovaný a jinými zcela zbožňovaný kus elektroniky – to je televize. Spolu s chladničkou a pračkou jsou televize jako jediné zastoupeny snad v každé české domácnosti. Věděli jste, že sledování televize věnují Češi skoro dvě hodiny denně?

Jak tedy koncipovat interiér, aby byl tento čas stráven co možná nejpříjemněji a zároveň se z místnosti nestala jakási modře blikající svatyně? Co je potřeba zohlednit při umístění televize?

 

Vybírejte televizi podle prostoru 

To asi především muži nechtějí slyšet. Ale je to tak. Televize by se měla vybírat podle rozměrů pokoje, ve kterém bude umístěna. Interiér by se neměl přizpůsobovat televizi. Ta se musí přizpůsobit interiéru. Pokud tedy víte, že budete sedět či ležet na své sedací soupravě od televize zhruba ve vzdálenosti 1,5 metru, tak vybírejte televizi s uhlopříčkou ne větší než 100 cm. 

Můžete se orientovat i podle této tabulky:

 

Velikost úhlopříčky

Min. pozorovací vzdálenost

Max. pozorovací vzdálenost

80 cm

0,98m

1,52m

107 cm

1,28m

2,04m

117 cm

1,40m

2,22m

140 cm

1,67m

2,65m

165 cm

1,98m

3,14m

 

Zavěsit či postavit? 

Pokud jste se zavěšením televize na stěnu nepočítali v projektu nebo při rekonstrukci, tak si tu námahu ušetřete. Většinou budete totiž bojovat s kabely, které budou z televize viset. Kýžený efekt se tak okamžitě rozplyne. 

V tomto případě je lepší pořídit speciální kus nábytku – televizní stolek. Ty jsou na umístění televize připraveny a mají například i otvory pro protažení kabeláže. Navíc do nich můžete nainstalovat i další kusy elektroniky. Jsou i ve správné výšce zhruba 50 centimetrů. Tím je zabezpečen optimální pozorovací úhel.  

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen