Televize - jak si správně vybrat?

  • 2015-08-24
  • 0
  • Pavel Cahlík
Televize - jak si správně vybrat?

Mnohými zatracovaný a jinými zcela zbožňovaný kus elektroniky – to je televize. Spolu s chladničkou a pračkou jsou televize jako jediné zastoupeny snad v každé české domácnosti. Věděli jste, že sledování televize věnují Češi skoro dvě hodiny denně?

Jak tedy koncipovat interiér, aby byl tento čas stráven co možná nejpříjemněji a zároveň se z místnosti nestala jakási modře blikající svatyně? Co je potřeba zohlednit při umístění televize?

 

Vybírejte televizi podle prostoru 

To asi především muži nechtějí slyšet. Ale je to tak. Televize by se měla vybírat podle rozměrů pokoje, ve kterém bude umístěna. Interiér by se neměl přizpůsobovat televizi. Ta se musí přizpůsobit interiéru. Pokud tedy víte, že budete sedět či ležet na své sedací soupravě od televize zhruba ve vzdálenosti 1,5 metru, tak vybírejte televizi s uhlopříčkou ne větší než 100 cm. 

Můžete se orientovat i podle této tabulky:

 

Velikost úhlopříčky

Min. pozorovací vzdálenost

Max. pozorovací vzdálenost

80 cm

0,98m

1,52m

107 cm

1,28m

2,04m

117 cm

1,40m

2,22m

140 cm

1,67m

2,65m

165 cm

1,98m

3,14m

 

Zavěsit či postavit? 

Pokud jste se zavěšením televize na stěnu nepočítali v projektu nebo při rekonstrukci, tak si tu námahu ušetřete. Většinou budete totiž bojovat s kabely, které budou z televize viset. Kýžený efekt se tak okamžitě rozplyne. 

V tomto případě je lepší pořídit speciální kus nábytku – televizní stolek. Ty jsou na umístění televize připraveny a mají například i otvory pro protažení kabeláže. Navíc do nich můžete nainstalovat i další kusy elektroniky. Jsou i ve správné výšce zhruba 50 centimetrů. Tím je zabezpečen optimální pozorovací úhel.  

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
860
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter