Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Teplo v interiéru a nábytek

S blížící se zimou opět v mnohých domácnostech vyvstává problém s teplotní pohodou. Skloubit požadavky všech členů domácnosti bývá velmi složité. Často se při tom zapomíná na potřeby nábytku.

Ano, možná to zní poněkud úsměvně, ale i váš nábytek nemusí dobře snášet všechny teplotní výkyvy během topné sezóny. Přitom můžete nesprávným topením některé kusy i nenávratně poničit. Jejich nahrazení není pak levnou záležitostí. 
 

Ideální teplota a základní zásady

Obecně by se dalo říci, že ideální teplota v místnostech, ve kterých se během dne pohybujeme, by měla být mezi dvaceti a jednadvaceti stupni. Zde je potřeba ale rozlišit mezi rodinným domem a bytem v panelové výstavbě. Samozřejmě to závisí i na osobních preferencích.
 
Asi nemusím zmiňovat, že v zimních měsících by před topnými tělesy nebo radiátory neměl stát žádný kus nábytku. Účinek topení ale ovlivňují i záclony a závěsy. Během topné sezóny byste měli volit kratší a prodyšnější kusy těchto bytových textilií. 
 
Složitější je to v případě podlahového vytápění v rodinných domech. Tam by již před samotnou instalací mělo být známé rozvržení interiérových prvků. Podlahové topení by totiž nemělo být umístěno pod předměty, které budou na daném místě trvale instalovány - skříně, kuchyňská linka nebo lednička. V nejhorším případě by mohlo dojít k rozklížení či rozpojení spojů a zničení nábytku. 
 

Topte, ale správně

Teplota není to jediné, co rozhoduje o kondici nábytku a vaší pohodě. Stejně důležitým faktorem je vlhkost. Právě během zimy se především v panelových domech do místností dostává suché teplo, které rozhodně není prospěšné. 
 
Vlhkost v interiéru by během zimních měsíců neměla klesnout pod 45 %. Pokud se suchým teplem bojujete, tak doporučuji si pořídit zvlhčovač vzduchu a vlhkoměr. Stejně tak byste o svůj nábytek měli v zimě intenzivněji pečovat. Na dřevěné plochy používejte přípravky se včelím voskem. Ten zakonzervuje povrch a zabrání vysušování. Topení čistěte pravidelně vlhkou vodou s trochou běžného mýdla. Do této směsi můžete přidat i oblíbený vonný olej, který místnost provoní, jakmile se topení zahřeje. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen