Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Teplo v interiéru a nábytek

S blížící se zimou opět v mnohých domácnostech vyvstává problém s teplotní pohodou. Skloubit požadavky všech členů domácnosti bývá velmi složité. Často se při tom zapomíná na potřeby nábytku.

Ano, možná to zní poněkud úsměvně, ale i váš nábytek nemusí dobře snášet všechny teplotní výkyvy během topné sezóny. Přitom můžete nesprávným topením některé kusy i nenávratně poničit. Jejich nahrazení není pak levnou záležitostí. 
 

Ideální teplota a základní zásady

Obecně by se dalo říci, že ideální teplota v místnostech, ve kterých se během dne pohybujeme, by měla být mezi dvaceti a jednadvaceti stupni. Zde je potřeba ale rozlišit mezi rodinným domem a bytem v panelové výstavbě. Samozřejmě to závisí i na osobních preferencích.
 
Asi nemusím zmiňovat, že v zimních měsících by před topnými tělesy nebo radiátory neměl stát žádný kus nábytku. Účinek topení ale ovlivňují i záclony a závěsy. Během topné sezóny byste měli volit kratší a prodyšnější kusy těchto bytových textilií. 
 
Složitější je to v případě podlahového vytápění v rodinných domech. Tam by již před samotnou instalací mělo být známé rozvržení interiérových prvků. Podlahové topení by totiž nemělo být umístěno pod předměty, které budou na daném místě trvale instalovány - skříně, kuchyňská linka nebo lednička. V nejhorším případě by mohlo dojít k rozklížení či rozpojení spojů a zničení nábytku. 
 

Topte, ale správně

Teplota není to jediné, co rozhoduje o kondici nábytku a vaší pohodě. Stejně důležitým faktorem je vlhkost. Právě během zimy se především v panelových domech do místností dostává suché teplo, které rozhodně není prospěšné. 
 
Vlhkost v interiéru by během zimních měsíců neměla klesnout pod 45 %. Pokud se suchým teplem bojujete, tak doporučuji si pořídit zvlhčovač vzduchu a vlhkoměr. Stejně tak byste o svůj nábytek měli v zimě intenzivněji pečovat. Na dřevěné plochy používejte přípravky se včelím voskem. Ten zakonzervuje povrch a zabrání vysušování. Topení čistěte pravidelně vlhkou vodou s trochou běžného mýdla. Do této směsi můžete přidat i oblíbený vonný olej, který místnost provoní, jakmile se topení zahřeje. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen