Trendy v dětském bydlení – hravě, prakticky a originálně

  • 2018-07-11
  • 0
  • Nábytek Elegance
Trendy v dětském bydlení – hravě, prakticky a originálně

Zařizujete dětem pokoj a chcete, aby se v něm cítily co nejlépe? Zajímají vás nové trendy v dětském nábytku, ale také kvalita, barvy a desénové prvky? Pojďte prozkoumat trendy dětského bydlení a vyberte pro vaše ratolesti to nejlepší a nejvhodnější.

Všude kolem nás je spousta návodů a inspirací, jak zařídit obývací pokoj, ložnici nebo kuchyň, ale často se zapomíná na dětský pokoj a nábytek pro děti. Pojďme se tedy společně podívat na trendy v dětském bydlení. 

Dětský pokoj má být oázou klidu a slouží jako velice důležitý psychologický prvek v životě dítěte. Má zajistit pocit bezpečí, soukromí, jistoty a hlavně místo, které slouží na hraní, učení i odpočinek. Výhodou je, že na dětském pokojíčku se můžete vyřádit a použít svoji veškerou fantazii. V první řadě je potřebné místnost rozdělit na část odpočinkovou a tu hrací či studijní.

Vybavení dětského pokoje nemusí být za statisíce, protože děti mají rády hravost, neobvyklost, barvy a nepravidelné tvary a převládá také jednoduchost. Pořád je tedy trendy barevnost, dostatečné množství úložného prostoru, postel, která je něčím zajímavá a nemůžou chybět hlavně různé hrací prvky. 

V případě výběru dětské postele je důležitá nejen kvalita a vhodná matrace, ale také její design. Můžete zvolit klasiku v podobě jednolůžka či patrové postele, ale také něco víc originálního jako například postel se skluzavkou, ve tvaru auta, lodě či pro holčičky nějaká varianta přímo pro princezny. K tomu stačí zvolit povlečení s oblíbenými hrdiny a vaše děti budou chodit s radostí spát. 

Pro dětský pokoj je charakteristická také spousta hraček, které je potřebné také někam uložit. Vhodným řešením jsou různé praktické a designově zajímavé police, kapsáře či přenosné boxy. Na oblečení nemůžou chybět prostorné šatní skříně, které by však neměly zabrat veškerý prostor pokojíčku. 

Důležité je také vhodné osvětlení v podobě hravých lustrů a lampiček. Prostor pro děti má být dobře osvětlený ve dne i ve večerních hodinách, takže okna potřebují vzdušné a světlé textilní dekorace v podobě závěsů či záclon. 

Ani podlaha není zanedbatelná část pokoje pro děti. Ideálním řešením je koberec nebo namísto koberce teplejší podlahová krytina jako například korek. Při volbě kusového koberce jej nezapomeňte zajistit proti klouzání například protiskluzovou podložkou. 

S čím si vyhrajete asi nejvíce, jsou barvy. Pro holčičky charakteristické holčičí jako růžová, červená, žlutá nebo fialová a pro chlapečky modrá nebo zelená. Barvy můžete doplnit různými prvky, jako jsou obrázky či nalepovací folie na zdi a nábytek. Obvykle se jedná o různé pohádkové postavičky, květiny a podobně. 

V pokojíčku pro větší děti nemůže chybět ani psací stůl s vhodnou židlí. Studentům udělají radost pohodlné sedací soupravy, aby měli posezení i pro svoje spolužáky a kamarády. Zajisté je dobré sledovat také nábytek v akci, který přináší spoustu nápadů a cenově výhodných nabídek.

Dětský či studentský pokoj má být hlavně vzdušný, světlý a po všech stránkách pohodlný a praktický.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
629
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter