Trendy v koupelnovém nábytku

  • 2015-07-07
  • 0
  • Pavel Cahlík
Trendy v koupelnovém nábytku

Nábytek v koupelně často musí sloužit po celou dobu životnosti tohoto prostoru. A jelikož je rekonstrukce koupelny velmi finančně náročná záležitost, slouží i nábytek mnoho let. Často se ale stane, že například z důvodu špatného zpracování budete muset ten či onen kus vyměnit. A proč nejít s dobou. V koupelně nemusí být jen bílá!

 

Samozřejmě vždy záleží na konkrétním prostoru a majiteli. Do koupelen v panelových domech se bude černý koupelnový nábytek umísťovat poměrně složitě, ale i to je možné. Co je tedy aktuálně v kurzu? Jak vypadá současná moderní koupelna?

Luxusní tmavý prostor

Existují dva trendy, které jsou již několik let v koupelnách patrné. Tím prvním je již zmiňovaná černá a to v kombinaci s metalickými barvami - především pak zlatou. Tyto varianty mají navodit pocit luxusu těch nejhonosnějších lázní v těch nejluxusnějších hotelech. Velkoformátové obklady pak pocit čistoty. Tmavá či dokonce černá koupelna asi nebude pro každého, ale jde s tím pracovat. Můžete si například jako základ vzít zlatou či tmavě-hnědou barvu a od ní vystavět celý prostor. Černou si můžete nechat pouze na podlahu. I takový prostor jistě navodí luxusní dojem.
 
 

Skandinávský styl

Druhým trendem je severská čistota. Dalo by se říci, že je to pravý opak přechozího stylu. Zjednodušeně řečeno se jedná o bílou (či jinou světlou barvu) v kombinaci se dřevem. Hitem se pak stala kombinace betonu (betonové stěrky) a světlého dřeva. Takto minimalisticky pojatý prostor opět nemusí být pro každého. Pokud ale máte světlou koupelnu, zkuste nejprve všechny doplňky, háčky a věšáky vyměnit za dřevěné. Buďte důslední. Nenechte v koupelně nic kovového (samozřejmě kromě sprchy a baterií). Staré věci nevyhazujte a uschovejte je, pokud se k nim budete chtít vrátit. Pokud se Vám ale dřevo zalíbí, tak můžete pokračovat a dřevěné obložení použít třeba na vanu nebo na podlahu.
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
471
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter