Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Udělejte maximum pro to, abyste se dobře vyspali

Dospělý člověk prospí zhruba třetinu života a hned v úvodu našeho článku si musíme přiznat, že ne vždy se vyspí, jak se říká do růžova. Snad každý alespoň čas od času vstane s pocitem, že toho moc nenaspal a necítí se ve své kůži, tělo má ztuhlé a vůbec je víc unavený než, když si šel večer lehnout. Tento stav spousta lidí přičítá stresu v práci, který má na to jistě vliv. Ale kvalitu spánku můžete do značné míry ovlivnit prostředím, v němž usínáte.

Kvalitní postel s matrací je základ

Pokud vám ranní vstávání činí problémy delší dobu, zamyslete se nad tím, v čem spíte a vezměte to z gruntu. Za nepříliš vydatný spánek může mnohdy nekvalitní matrace. Zkuste sami zapátrat v minulosti, kdy jste si naposledy koupili novou matraci, popřípadě odhoďte lůžkoviny a podívejte se, na čem to vlastně spíte. V případě, že je matrace proleželá anebo vás někde tlačí, je na čase ji vyměnit za nový model.

Jestliže spíte na staré rozvrzané posteli, měli byste zvážit také investici do nového kusu nábytku. Moderní postele jsou prostorné, pohodlné a mají dostatečné odvětrávání. V dnešní době může člověk vybírat postele pro děti i do ložnice z pohodlí domova brouzdáním na eshopu, což je výhoda.

Na kvalitě spánku se také odráží lůžkoviny, pod kterými spíte. Špatně zvolený polštář může být příčinou bolestí krční páteře nebo hlavy. Nevhodná přikrývka pak snižuje tepelný komfort. Mnohé moderní přikrývky mají termoregulační vlastnosti, takže se přizpůsobí vašim aktuálním potřebám.

Vliv na kvalitu spánku má i povlečení

Ruku v ruce s lůžkovinami jde také povlečení. To by mělo být vyrobeno z kvalitních, pokud možno přírodních, materiálů. Jedním z nejlepších vláken je bavlna, jenž splňuje všechny zvýšené hygienické nároky. Je příjemné na omak, saje pot a hlavně snese praní a žehlení při vyšších teplotách. Bavlněné povlečení může mít mnoho podob. Nejprodávanějším je dobře známé hladké povlečení, které je dostupné v mnoha designech. Z bavlny je také vyráběno flanelové povlečení, které si, díky jemnému vlasu, nemůžete splést s ničím jiným. Velkou výhodou kvalitního flanelového povlečení je nejen výše zmíněná savost, ale také výtečná hřejivost, tu oceníte samozřejmě zejména v zimním období. Své zastánce má také specifické krepové povlečení s nezaměnitelnou strukturou. To se nemusí žehlit a ušetřený čas můžete věnovat tomu, co vás opravdu baví.

Kromě materiálu má vliv také barva povlečení. Trápí-li vás špatný spánek, zapomeňte na křiklavé barvy a pusťte do své ložnice tlumené a přírodní tóny, které lahodí oku a navodí příjemnou atmosféru. To platí koneckonců nejen o barvách na povlečení, ale i o stěnách, kobercích a dalších doplňcích.

A v neposlední řadě si kolem sebe nezapomeňte uklidit. Vysajte nejen koberce, ale i postele, utřete prach, umyjte okna, vyperte záclony a odneste z ložnice vše, co tam nemá co dělat. Zbavte se také televize, o níž je dobře známo, že do místnosti na spaní nepatří. Namísto toho si do ložnice pořiďte kvalitní zastínění, s nímž vás nebude trápit světelný smog. Někde si vystačíte s klasickými žaluziemi, pokud však bydlíte na rušné ulici investujte do tzv. black out závěsů, které k vám nepustí ani světlo ani hluk. A uvidíte, že budete spát, jako beránci.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen