Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Udělejte si z pergoly letní obývák

Letošní slunečný březen a nezvykle teplé počasí láká k tomu, abychom co nejvíce času trávili venku na čerstvém vzduchu. A je také nejvyšší čas přemýšlet, jak letos vylepšit svou terasu nebo pergolu tak, aby se stala další součástí obývacího prostoru.

Při vybírání dekorací, které doplní venkovní prostor, se snažte dodržet stejný styl, který máte v interiéru. Preferujete-li minimalismus v domě, zůstaňte u něj i venku. Máte-li rádi dekorace, vyzdobte jimi i exteriér.

Pokud jste to ještě neudělali, pořiďte si do pergoly nebo na terasu pohodlný nábytek. Nemáte-li prostor zastřešený, zvolte kvalitní nábytek vhodný do exteriéru, který bez úhony přežije rozmary počasí. Na místo, kde neprší, můžete přesunout z domu třeba oblíbené křeslo.

Vneste do exteriéru barvy

Nebojte se a rozsviťe svůj venkovní „obývací pokoj“ barvami. Kombinujte však maximálně tři barvy s tím, že minimálně jedna barva by se měla objevovat i v domě. Venku se nemusíte bát ani polštářů a textilií. Vyberte si ale odolný materiál, který můžete snadno vyprat.

Myslete i na deky, které nejen zútulní prostor, ale můžete se jimi přikrýt, když vás překvapí nenadálý chlad a přesto se vám nebude chtít domů. Pořiďte si také speciální box nebo alespoň skříňku do níž textilie na noc uklidíte. Vydrží vám déle čisté a po nocích se vám po nich nebudou prohánět cizí kočky lovící myši.

Stejně důležité je také osvětlení, zejména pokud se grilovací party protáhne do pozdních hodin. V ideálním případě byste pod terasou nebo v pergole měli mít zavedenu elektrickou energii. Není-li to možné vystačíte i se svíčkami. Malé čajové svíčky umístěte do hezkých vysokých svícnů nebo staré vázy, aby vám svíčku ihned nesfoukl vítr.

Využít můžete také sluneční energie a kolem terasy nebo pergoly rozmístit malé solární lampičky, které začnou sami svítit v okamžiku, kdy se začne stmívat a vy se nemusíte o nic starat.

Venkovní nábytek je stejně důležitý jako vybavení interiéru

Zajistěte si intimitu

Své sousedy máte jistě rádi, ale určitě nechcete, aby vám celé léto viděli až do talíře. Dostatečné soukromí vám poskytne záplava květin, které vysadíte kolem dokola a počkáte až se rozrostou. Použít můžete závěsné květináče s dekorativními plazivkami. A nezapomínejte ani na méně choulostivé pokojové květiny, některým letní dovolená pod širým nebem vyloženě prospěje a vaše terasa bude opět vypadat útulněji.

Květiny vás ochrání před zvědavými pohledy kolemjdoucích, ale ochrání vás rovněž před větrem a z části před rozpáleným sluncem. A v neposlední řadě pohled do zeleně uklidňuje unavené oči. Časně zjara nebo na podzim, kdy je o rozkvetlé květiny nouze, můžete použít třeba bambusové rolety, které poskytnou dostatek soukromí.

Mějte po ruce vše potřebné

Pokud budete muset pro každou maličkost běhat do domu, venkovního prostoru si moc neužijete. Proto si na terasu přesuňte vše potřebné, co vám pobyt venku zpříjemní. Máte-li k tomu dostatek prostoru, udělejte si pod pergolou třeba klidný kout ke čtení. Do menší skříňky přeneste všechny knihy, které máte v plánu přečíst. Přátelé jistě ocení vaši kreativitu.

Pokud máte gril, vymezte si místo, kde máte vše potřebné, bez čeho se při přípravě lahodných dobrot na otevřeném ohni neobejdete. Nemáte-li na to prostor blízko krbu, pořiďte si piknikový koš, do něhož všechno hezky naskládáte a v mžiku máte vše po ruce. A hlavně si užívejte letní pohody a teplých slunečných dnů.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen