Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Údržba dřevěného zahradního nábytku

Grilování s přáteli na zahrádce, posezení pod stíny stromů? I tak může vypadat krásně strávený čas ve stále teplejších dnech. Dřevěný zahradní nábytek určitě toto posezení zpříjemní. Dřevo v zahradě je krásné, ale je třeba mu věnovat větší péči než dřevěnému nábytku ve vnitřních prostorách.

A jak se o zahradní nábytek starat? Níže uvádíme ta nejdůležitější pravidla a rady, kterými je dobré se řídit.

Očista

Nejlepší je používat vodu se saponátem. Doporučujeme důkladně vyčistit všechny části a nechat pořádně proschnout při uložení ve stínu. Vysychání trvá i několik dní.

 

Olejování

Pro nelakovaný nábytek platí, že po očištění, ale i v průběhu používání, je vhodné čas od času zahradní nábytek naolejovat. Obnoví to jeho krásu a chrání jej před vysycháním. Během období užívání nábytku je dobré jej nanést dvakrát až třikrát, a to především v období zimního uskladnění. Při přebytečném naolejování stačí setřít olej z povrchu hadříkem.

 

Ochranný nátěr

Venku je nábytek vystaven neustálému přímému slunečnímu záření a vlhkosti. Vhodné je proto zakoupit nátěr s UV filtrem. Dřevo nebude tak náchylné na změnu barvy. Vhodné nátěry umí ochránit i před zbytečnou vlhkostí.

 

Plíseň a houby

Nejvíce jsou zatíženy nohy, neboť se přímo dotýkají zeminy, betonu atd. Mnohokrát je proto plísni těžké zabránit. Existují však prostředky na ochranu a na očištění plísní na dřevě. Je lepší si nechat poradit u prodejců. Někdy nestačí prostředek na odstranění a musí se použít i abrazivní prostředky nebo pomůcky, jako je smirkový papír.

 

Kontrola pevnosti spojů

Každých pár měsíců proveďte kontrolu šroubů a lepených spojů. Případné povolené šrouby utáhněte, chybějící nahraďte novými, a to ideálně s antikorozní úpravou. Ve venkovních podmínkách se to vždy vyplatí. Lepené části nábytku je v případě poškození nutno rozlepit, vyčistit, přebrousit a použít vhodné lepidlo na znovu slepení.

 

Obnova nátěru

Když je nábytek tak zničený, že jeho krásu nepomohlo zachránit nic ze zmiňovaných rad, tak nastal čas nanést nový nátěr. Při neznalosti tohoto postupu může být však dřevo natrvalo poškozené. Vhodné postupy pro práci s nátěry Vám přineseme v dalších článcích.

 

Uskladnění v zimních měsících

Dřevěný zahradní nábytek a samozřejmě i nábytek z dalších materiálů by se v zimě měly skladovat, ale pozor na to kde. Není vhodné suché a teplé místo, které zbytečně přesušuje nábytek. Lepší je volit místo s odvětráváním. Nejlepší se osvědčují garáže či jiná místa s obdobnými podmínkami.

Některé druhy dřeva jsou odolnější vnějším nepříznivým vlivům, jiné méně. Vhodnou péči o nábytek v zahradě si však zaslouží každý druh dřeva, aby sloužil co nejdéle v té nejlepší kráse a kondici.

 

Zdroje:

http://www.mueblespiramides.com/W/en/Web/CMS/Forside/Nyheder/Vedligeholdelse+og+klarg%F8ring+af+tr%E6havem%F8bler

http://www.ehow.com/how_2324342_care-outdoor-wood-furniture.html

http://poolandpatio.about.com/od/howtofindacontractor/tp/Caring-For-Wood-Garden-Furniture.htm

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen