Úložné systémy v ložnici

  • 2015-02-03
  • 0
  • Pavel Cahlík
Úložné systémy v ložnici

Málo kdo si může dovolit “luxus” v podobě ložnice vybavené pouze postelí, nočními stolky a nějakým tím solitérem. V českých podmínkách plní ložnice i další funkce. Často se v ní musí najít místo na pracovní koutek nebo prostor pro skladování veškerého oblečení.

Kdysi dávno jsem zaslechl poučku, že v místnosti, ve které se spí, by se nemělo uchovávat šatstvo. Důvodem jsou fosfáty a další škodlivé látky, které se z prádla odpařují. Zní to logicky, ale stejně logické je si pořídit prací prášek, který nebude tyto látky obsahovat…

Pár pravidel na začátek

Pokud plánujete v ložnici skladovat oblečení, rozhodně sáhněte po skříni. Otevřené police či skladovací systémy nejsou pro tento typ umístění vhodné. U skříní volte neprůhledné dveře. Vyhnete se tak dojmu neuspořádaného prostoru a ušetříte si i hodně práce s perfektními komínky.

Zrcadla na skříních mohou být dobrým nápadem, pokud máte velký prostor. Jinak je nevyužijete - nebudete se moci prohlédnout s dostatečným odstupem. Ano, mohou prostor opticky zvětšit, ale nezapomínejte, že budou odrážet vše, co je v místnosti - to znamená třeba i neustlanou postel, věci pod ní a další drobnosti….

 

Vestavěna či volně stojící

Při této volbě záleží na prostoru. Mnoho domácností si s výhledem na maximalizaci úložného prostoru naplánuje doslova monstrózní vestavěnou skříň, kterou následně zaplní vším možným i nemožným. Před volbou skříně si pečlivě projděte vše, co budete chtít uskladnit. Je to i výborná příležitost, jak se zabavit věcí, které nepotřebujete.

Volně stojící skříně mají tu výhodu, že opticky nezabírají tolik prostoru. Jistě, je to velký kus nábytku. Ale pokud správně vyberete barvu dveří a správně skříň umístíte, může v prostoru fungovat i jako solitér.

V dnešní době je velmi snadné najít tu správnou skříň na eshopu a pořídit si tak šatní skříň s posuvnými dveřmi levně a rychle.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
615
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter