Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Uspořádejte si obývací pokoj naprosto ideálně

Zařizování obývacího pokoje nábytkem a dalšími nezbytnostmi patří k velmi zodpovědným úkolům. Tato místnost často bývá centrem domácího dění a mnoho lidí ji též chápe jako reprezentační část domu či bytu, kam se vodí hosté.

Střed pozornosti a umístění TV

Při zařizování obývacího pokoje nejprve zvolte, co bude tzv. středem pozornosti a podle něj pak orientujte rozmístění dalšího nábytku. Centrem pozornosti může být např. krb, výrazný obraz, socha a pochopitelně také televize. Ploché televizní obrazovky můžeme jednak pověsit na zeď, jednak postavit na vyhrazený stolek. Ideální vzdálenost přístroje od sedačky činí zhruba trojnásobek velikosti úhlopříčky. Velkou pozornost věnujte i výšce, aby Vás po nějaké době nezačalo bolet za krkem. Optimální je umístění ve výšce očí nebo o něco níže.

Ostatní nábytek, jako jsou skříně, knihovny a police, vybíráme s ohledem na velikost a charakter místnosti. Cílem zařizování není vyplnit všechny volné stěny, ale zároveň nechceme, aby obývací pokoj působil jako opuštěný ostrov.

Sezení a odpočinek

Většina z nás má obývací pokoj spojený také s odpočinkem. Je to místo, kde se rodina věnuje povídání, společnému sledování televize, čtení nebo poslechu hudby. Ani jedna z těchto činností se neobejde bez pohodlné sedací soupravy. Sedačka tvarovaná do písmene L nebo U dokonale vyhovuje přirozené konverzační situaci. Lidé mohou komfortně sedět a zároveň na sebe dobře vidí. Můžete ji dále doplnit křesly, která umístíte buď po stranách, nebo přímo naproti, čímž funkčně i vizuálně ohraničíte tuto odpočinkovou zónu.

Konferenční stolek - šikovný sluha

K pohodlnému sezení pochopitelně patří i drobné občerstvení, jehož nosičem bude praktický a elegantní konferenční stolek. Jeho barva a materiálové provedení by měly ladit se zbytkem zařízení pokoje. Při výběru hlídáme výšku, protože z ergonomického hlediska nechceme, aby byl výrazně vyšší než sedačka. Konferenční stolek může být praktickým pomocníkem. Zvláště pokud vám jeho umístění umožní brát z něj věci, aniž byste museli ze sedačky vstávat.

Bytové doplňky – pomoc při úklidu

V souvislosti s očekávaným provozem v obývacím pokoji musíme počítat také s přehledným uložením menších předmětů. Časopisy, knihy, katalogy, hračky, psací potřeby, nabíječky a mnohé jiné drobnosti se mohou z ničeho nic začít vršit, což snižuje i estetický efekt uspořádání místnosti. Řešení této situace poskytnou různé poličky a regály, ale také držáky novin, krabičky, odkládací boxy, kam se všechny neposedné maličkosti mohou snadno vejít. A je uklizeno! Tuto funkci zastanou i taburety s odklopným víkem.

 

Přejeme Vám, aby se Váš obývací pokoj stal oázou domácí pohody, kam se budete vždy rádi vracet.

 

Zdroje:

http://interiordec.about.com/od/decoratingroombyroom/a/ArrangeLivingRoomFurniture.htm

http://www.howcast.com/videos/509512-How-to-Arrange-Living-Room-Furniture-Interior-Design

http://www.dummies.com/how-to/content/tips-for-arranging-living-room-furniture.html


Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen