Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Uspořádejte si obývací pokoj naprosto ideálně

Zařizování obývacího pokoje nábytkem a dalšími nezbytnostmi patří k velmi zodpovědným úkolům. Tato místnost často bývá centrem domácího dění a mnoho lidí ji též chápe jako reprezentační část domu či bytu, kam se vodí hosté.

Střed pozornosti a umístění TV

Při zařizování obývacího pokoje nejprve zvolte, co bude tzv. středem pozornosti a podle něj pak orientujte rozmístění dalšího nábytku. Centrem pozornosti může být např. krb, výrazný obraz, socha a pochopitelně také televize. Ploché televizní obrazovky můžeme jednak pověsit na zeď, jednak postavit na vyhrazený stolek. Ideální vzdálenost přístroje od sedačky činí zhruba trojnásobek velikosti úhlopříčky. Velkou pozornost věnujte i výšce, aby Vás po nějaké době nezačalo bolet za krkem. Optimální je umístění ve výšce očí nebo o něco níže.

Ostatní nábytek, jako jsou skříně, knihovny a police, vybíráme s ohledem na velikost a charakter místnosti. Cílem zařizování není vyplnit všechny volné stěny, ale zároveň nechceme, aby obývací pokoj působil jako opuštěný ostrov.

Sezení a odpočinek

Většina z nás má obývací pokoj spojený také s odpočinkem. Je to místo, kde se rodina věnuje povídání, společnému sledování televize, čtení nebo poslechu hudby. Ani jedna z těchto činností se neobejde bez pohodlné sedací soupravy. Sedačka tvarovaná do písmene L nebo U dokonale vyhovuje přirozené konverzační situaci. Lidé mohou komfortně sedět a zároveň na sebe dobře vidí. Můžete ji dále doplnit křesly, která umístíte buď po stranách, nebo přímo naproti, čímž funkčně i vizuálně ohraničíte tuto odpočinkovou zónu.

Konferenční stolek - šikovný sluha

K pohodlnému sezení pochopitelně patří i drobné občerstvení, jehož nosičem bude praktický a elegantní konferenční stolek. Jeho barva a materiálové provedení by měly ladit se zbytkem zařízení pokoje. Při výběru hlídáme výšku, protože z ergonomického hlediska nechceme, aby byl výrazně vyšší než sedačka. Konferenční stolek může být praktickým pomocníkem. Zvláště pokud vám jeho umístění umožní brát z něj věci, aniž byste museli ze sedačky vstávat.

Bytové doplňky – pomoc při úklidu

V souvislosti s očekávaným provozem v obývacím pokoji musíme počítat také s přehledným uložením menších předmětů. Časopisy, knihy, katalogy, hračky, psací potřeby, nabíječky a mnohé jiné drobnosti se mohou z ničeho nic začít vršit, což snižuje i estetický efekt uspořádání místnosti. Řešení této situace poskytnou různé poličky a regály, ale také držáky novin, krabičky, odkládací boxy, kam se všechny neposedné maličkosti mohou snadno vejít. A je uklizeno! Tuto funkci zastanou i taburety s odklopným víkem.

 

Přejeme Vám, aby se Váš obývací pokoj stal oázou domácí pohody, kam se budete vždy rádi vracet.

 

Zdroje:

http://interiordec.about.com/od/decoratingroombyroom/a/ArrangeLivingRoomFurniture.htm

http://www.howcast.com/videos/509512-How-to-Arrange-Living-Room-Furniture-Interior-Design

http://www.dummies.com/how-to/content/tips-for-arranging-living-room-furniture.html


Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen