Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Útulná kuchyně – jak řešit kořenky a ingredience, které chceme mít stále po ruce?

Přemýšlíte nad tím, jak svou kuchyň ještě vylepšit a především uspořádat tak, abyste měli vše potřebné po ruce? Velmi důležitými doplňky, které v naší kuchyni rozhodně nesmí chybět, jsou kořenky a různé ingredience. A když už budete mít vše hezky na dosah, třeba vás to inspiruje k nějakému zajímavému jídlu. Kořenky a ingredience nemusíte schovávat, ale naopak v rozumném množství je vystavte. Vše, co používáte, byste měli mít u sebe. Zvolíte-li zajímavou sadu kořenek, budete mít krásný doplněk. Poslouží vám tedy dvakrát, jako dochucovadlo i jako dekorace.

Najděte vhodné místo

K vaření potřebujete nejen hrnce, nože a příbory, ale také různá dochucovadla, která musí mít v kuchyni své čestné místo. Každý pokrm potřebuje jiné chutě, proto máme kořenek hned několik, stejně jako ocet, olej a další ingredience.

Jako praktické řešení se nabízí jednoduše polička poblíž kuchyňské linky. Je však potřeba mít takovou poličku, na které mohou stát kořenky hezky v řadě za sebou, aby byly dostatečně přehledné. Obdobou poličky je speciální zásuvka v kuchyňské lince, do které kořenky uspořádáte a zasunete. Můžete se k nim dostat snadno a rychle a navíc vám nezabírají místo. Vždy je vhodné si kořenky popsat! Některé bylinky si jsou dost podobné. Na trhu je bohatá nabídka různých plastových, kovových či dřevěných poliček, které budou vyhovující.

Dochucovadla a koření je vhodné dát na tácek nebo do mělké misky, pokud je používáte denně. Ušetříte si tím práci navíc, protože tácek pochytá případné kapky a ulepená či mastná místa a vy budete mít kuchyňskou linku čistou. Například olej a ocet tak můžete nechat přímo u sporáku, abyste je měli stále na dosah.

Při výběru kuchyně dbejte na to, aby měla dostatek zásuvek, do kterých lze uložit nejen nádobí, ale také trvanlivé potraviny a případně kořenky, pokud jste nezvolili poličku. Velmi praktické jsou takzvané drátěné koše neboli drátěný systém tvořící samostatnou skříňku a jedním pohybem je vytáhnete ven. Můžete si do nich uložit nejen kořenky, ale také oblíbené dochucovadla, jakými jsou kečup, ocet, olej a další.

 

Útulné a praktické

Chceme-li mít útulnou kuchyň, která splňuje všechny naše požadavky, je třeba na to myslet už při jejím zařizování. Právě kořenky a dochucovadla často bývají opomíjeny, a pak je ukládáme tam, kde zbude místo. Což je samozřejmě škoda. I tyto zdánlivě drobné doplňky si zaslouží své místo. Navíc myslete na to, že je budete často používat. Proto je směřujte co nejblíže ke sporáku a k pracovní desce, abyste nemuseli od vaření stále odbíhat. Usnadníte si tak práci a navíc se budete v kuchyni cítit mnohem lépe.

Nezapomeňte, že na trhu v dnešní době existují vychytávky jako násypky pro klasické sáčky s kořením, které jsou jednoduše zavěšeny na speciální liště, která je připevněna uvnitř nebo vně kuchyňské linky.

Zdroje:

http://www.living.cz/katalog/dum-a-byt/kuchyne/doplnky-do-kuchyne/korenky-do-kuchyne.html

https://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/kuchyne/34665-tipy-do-kuchyne-udelejte-si-poradek-v-zasuvkach

http://mujdum.dumabyt.cz/rubriky/kuchyne/jak-si-na-miru-zorganizovat-kuchyni_24.html

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen