Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Vánoční pohodlí aneb jak Češi tráví vánoční svátky?

Co milujete na Vánocích? Jak je společně s rodinou a přáteli trávíte? Odpočíváte dle tradic nebo si je spíš užíváte aktivně? Podívejte se, jak Vánoce tráví jiní.

Když se řekne Vánoce, tak se okamžitě vybaví klid, pohoda, cukroví, nazdobený stromeček, dárky a pohádky a také vůně jehličí, vanilky a skořice.

 

Většina tradičních českých Vánoc je v kruhu nejbližších. Součástí jsou návštěvy a vzájemné obdarování a shledání s příbuznými a přáteli třeba po celém dlouhém roce. Vánoce jsou totiž příležitostí k tomu, abyste se s nejbližšími viděli aspoň v tomto období, když přes běžný rok není čas.

 

Kromě návštěv však k Vánocům patří i zlatá klasika v podobě pohodlí domova a sledování filmů a pohádek,kdy je vám sedací souprava nebo pohovky doslova těsné, protože každý člen rodiny chce vidět na TV stolek s televizí. A k tomu patří také jídelní stůl nebo konferenční stolek plný jídla a pití. Nechybí tradiční bramborový salát, kapr nebo filé, řízky a další dobroty. Takže vánoční večery před televizí končí ujídáním cukroví a dobrot a popíjením vánočního punče nebo tradičního svařáku.

 

Tuto vánoční pohodu si můžete zpříjemnit také svíčkami, pouštěním koled či tradičním andělským zvoněním.

 

K Vánocům patří i krásné tradice, takže nesmí chybět Betlém, návštěva půlnoční mše na Štědrý večer, lití olova, krájení vánočky a jablíčka, skrývání šupinek pod talíře, pouštění lodiček, skořápek a mnoho dalšího co dokáže navodit tu pravou vánoční atmosféru a zároveň přivolat mnoho kouzel.

 

Vánoce jsou také o zimních procházkách, které nutí k přemýšlení a nostalgii a pomůžou nám vnímat okolní nádhernou a klidnou krajinu.Jakoby všude kolem stálo, že rok se blíží ke konci a je čas se vymknout aspoň na chvíli realitě. Mnoho rodin si vzpomene i na svoje nejbližší, kteří už nejsou mezi námi a navštíví hřbitovy.

 

Některé rodiny od tradic a klasiky upouštějí a Vánoce tráví na horách při lyžování nebo na vánoční dovolené u moře. Ani tam si však nenechají ujít štědrovečerní večeři a rozdávání dárků. Nic proti ničemu. Každý tráví Vánoce tak, jak mu nejlépe vyhovuje.

 

Ale zlatá klasika je jednoduše zlatá klasika, která nikdy neomrzí.

 

A předvánoční stres je zcela zbytečný, protože Vánoce si děláme především pro sebe a tak, jaké si je uděláme, takové je budeme mít.

 

Takže Šťastné a Veselé!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen