Vánoční pohodlí aneb jak Češi tráví vánoční svátky?

  • 2017-12-20
  • 0
  • Nábytek Elegance
Vánoční pohodlí aneb jak Češi tráví vánoční svátky?

Co milujete na Vánocích? Jak je společně s rodinou a přáteli trávíte? Odpočíváte dle tradic nebo si je spíš užíváte aktivně? Podívejte se, jak Vánoce tráví jiní.

Když se řekne Vánoce, tak se okamžitě vybaví klid, pohoda, cukroví, nazdobený stromeček, dárky a pohádky a také vůně jehličí, vanilky a skořice.

 

Většina tradičních českých Vánoc je v kruhu nejbližších. Součástí jsou návštěvy a vzájemné obdarování a shledání s příbuznými a přáteli třeba po celém dlouhém roce. Vánoce jsou totiž příležitostí k tomu, abyste se s nejbližšími viděli aspoň v tomto období, když přes běžný rok není čas.

 

Kromě návštěv však k Vánocům patří i zlatá klasika v podobě pohodlí domova a sledování filmů a pohádek,kdy je vám sedací souprava nebo pohovky doslova těsné, protože každý člen rodiny chce vidět na TV stolek s televizí. A k tomu patří také jídelní stůl nebo konferenční stolek plný jídla a pití. Nechybí tradiční bramborový salát, kapr nebo filé, řízky a další dobroty. Takže vánoční večery před televizí končí ujídáním cukroví a dobrot a popíjením vánočního punče nebo tradičního svařáku.

 

Tuto vánoční pohodu si můžete zpříjemnit také svíčkami, pouštěním koled či tradičním andělským zvoněním.

 

K Vánocům patří i krásné tradice, takže nesmí chybět Betlém, návštěva půlnoční mše na Štědrý večer, lití olova, krájení vánočky a jablíčka, skrývání šupinek pod talíře, pouštění lodiček, skořápek a mnoho dalšího co dokáže navodit tu pravou vánoční atmosféru a zároveň přivolat mnoho kouzel.

 

Vánoce jsou také o zimních procházkách, které nutí k přemýšlení a nostalgii a pomůžou nám vnímat okolní nádhernou a klidnou krajinu.Jakoby všude kolem stálo, že rok se blíží ke konci a je čas se vymknout aspoň na chvíli realitě. Mnoho rodin si vzpomene i na svoje nejbližší, kteří už nejsou mezi námi a navštíví hřbitovy.

 

Některé rodiny od tradic a klasiky upouštějí a Vánoce tráví na horách při lyžování nebo na vánoční dovolené u moře. Ani tam si však nenechají ujít štědrovečerní večeři a rozdávání dárků. Nic proti ničemu. Každý tráví Vánoce tak, jak mu nejlépe vyhovuje.

 

Ale zlatá klasika je jednoduše zlatá klasika, která nikdy neomrzí.

 

A předvánoční stres je zcela zbytečný, protože Vánoce si děláme především pro sebe a tak, jaké si je uděláme, takové je budeme mít.

 

Takže Šťastné a Veselé!

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
565
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter