Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Vánoční stromeček

Museli byste hledat opravdu dlouho, abyste nalezli jiný natolik ikonický symbol Vánoc, než je vánoční stromek. Starobylý zvyk stále odolává invazi novinek a hektické době, která tradicím nepřeje.

Věděli jste, že původem německý zvyk zdobení stromu v místnostech pronikal na naše území až v 19. století? Že se nejednalo o nikterak násilnou záležitost svědčí fakt, že v odlehlých místech naší vlasti byste s pojmem vánoční strom narazili i na začátku 20. století. 

 

Umělý či přírodní

Spor, který je podobný tomu, jestli šípkovou nebo se zelím. Zde na jedné straně stojí ekologie a na druhé tradice. Umělý stromek zcela jistě nezatíží životní prostředí tolik, jako ten živý. Ale i toto tvrzení v poslední době nemusí obstát. Samozřejmě tím nemám na mysli požár nebo jinou neekologickou likvidaci umělého stromu. Trend živých stromků v květináči, které můžete po Vánocích opět zasadit do přírody, nabývá na oblibě i v Čechách. 

Pokud zůstaneme u opravdu tradičního živého stromku, tak asi většina Čechů šáhne po smrku ztepilém. Je to i ta nejlevnější varianta. Možná i proto, že jeho jehličí nezvládá dobře teplo a brzo opadá. Pokud se ze svého smrčku chcete radovat déle, tak si pořiďte smrk pichlavý nebo bílý. Jedle je pro všechny milovníky perfekcionismu. Má povětšinou dokonalou korunu a jehlice neopadávají tak snadno. 

V mé domácnosti má ale své místo vždy jistá borovice. Z mého pohledu je to pravý symbol Vánoc. Ptáte se proč? Vždy když ji kupuji, mám pocit, jako bych si bral štěně z útulku, které nikdo nechce. Je nedokonalá, často špatně rostlá a lepkavá. Ale se správnou dekorací se vždy vyloupne do neskutečné krásy.

 

Jak ozdobit a umístit

A když jsme u toho zdobení. Je na každém, zda převládne tradice nebo aktuální trend. Obě varianty potěší. Vánoční barvou roku 2015 je vínová a fialová. S oběma můžete volně kombinovat např. stříbrnou a s opatrností i zlatou. Máte nějaké tradiční ozdoby, které se do této kombinace nehodí? A kdo říká, že musí viset na stromečku? Zkuste je naaranžovat do skleněné vázy nebo misky. 

Rozhodně, ale opravdu rozhodně, se ujistěte, že jste stromeček správně a bezpečně umístili a zabezpečili proti převržení. Obzvláště pokud jste si domů přinesli vzrostlejší exemplář. Nešetřete a zainvestujte do stojanu, který můžete zatížit vodou či kameny. Vyplatí se i korunu zafixovat pomocí silonového lanka na minimálně dvou stranách. Snažte se strom umístit do rohu, který není v žádné z komunikačních liniích vašeho obydlí. 

Šťastné a hlavně klidné Vánoce!

 

 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen