Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Vezměte to od podlahy

Podlahová krytina je bez nadsázky základ. Její volbou ovlivníte nejen vzhled místnosti, ale třeba i náročnost úklidu. V době moderních materiálů si podlahu můžete uzpůsobit naprosto dle libosti. I tak se ale největší oblibě stále těší dřevěné a laminátové podlahy.

Rozhodnutí pro jeden typ podlahy by mělo předcházet samotnému zařizování interiéru. Samozřejmě bude hrát podstatnou roli cena. Pokuste se ale od tohoto faktoru na chvíli oprostit a vybírejte jen na základě dalších důležitých faktorů. Jak tedy zvolit ten nejvhodnější?

 

Dřevo

Dřevěná podlaha je naprostá klasika. Nic si nezadá s pocitem, který ve Vás vyvolá procházka po dřevěné podlaze. Je to přírodní, teplý a poddajný materiál, kterým nic nezkazíte. Interiér na jeho základu můžete vystavět jako “klasiku”, ale i modernu. Skvěle se totiž kombinuje i s minimalistickými prvky. Některé dřevěné podlahy si můžete zakoupit i jako “plovoucí” se stejným systémem pokládky jako u laminátových podlah. Stejně tak některé značky nabízejí možnost až trojího zbroušení při renovaci.

Na druhou stranu se jedná o cenově náročnou variantu. Obzvláště pokud se rozhodnete pro exotické dřeviny. Na tento typ podlahy budete muset používat speciální prostředky a vosky. Měkké dřevo rovněž časem ponese stopy po pádech předmětů nebo drápcích Vaši mazlíčků. 

Laminátové podlahy

Lidově se jim říká “plovoučky”. To proto, že se tento typ podlah nekotví k podkladu a tzv. plave. Bezpočet typů a provedení této podlahové krytiny zaručuje, že si vybere každý. Je to levná a poměrně praktická alternativa ke klasických dřevěným podlahám. Navíc se hodí i do panelových domů, protože se pod ni dá velmi snadno položit i zvuková izolace. 

Jejich systém pokládky je výhodou a zároveň nevýhodou. Protože nejsou ukotveny, tak některým typům mohou vadit těžší kusy nábytku. Rovněž tak nekvalitní spoje se mohou po čase rozklížit a podlaha začne vrzat. Stejně tak byste si měli dávat pozor na zatečení tekutin. 

Alternativy

Pokud byste si nevybrali ani z jedné skupiny, můžete se poohlédnout po alternativách. Mezi nejčastější patří keramická dlažba (v dnešní době především velkoformátová). Svůj návrat zažívá i PVC (i ve formě “plovoučky”). A pokud by Vám nestačilo ani to, doporučuji se podívat po tzv. litých podlahách nebo betonových stěrkách. Ale to jsme s cenou někde úplně jinde.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen