Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Vezměte to od podlahy

Podlahová krytina je bez nadsázky základ. Její volbou ovlivníte nejen vzhled místnosti, ale třeba i náročnost úklidu. V době moderních materiálů si podlahu můžete uzpůsobit naprosto dle libosti. I tak se ale největší oblibě stále těší dřevěné a laminátové podlahy.

Rozhodnutí pro jeden typ podlahy by mělo předcházet samotnému zařizování interiéru. Samozřejmě bude hrát podstatnou roli cena. Pokuste se ale od tohoto faktoru na chvíli oprostit a vybírejte jen na základě dalších důležitých faktorů. Jak tedy zvolit ten nejvhodnější?

 

Dřevo

Dřevěná podlaha je naprostá klasika. Nic si nezadá s pocitem, který ve Vás vyvolá procházka po dřevěné podlaze. Je to přírodní, teplý a poddajný materiál, kterým nic nezkazíte. Interiér na jeho základu můžete vystavět jako “klasiku”, ale i modernu. Skvěle se totiž kombinuje i s minimalistickými prvky. Některé dřevěné podlahy si můžete zakoupit i jako “plovoucí” se stejným systémem pokládky jako u laminátových podlah. Stejně tak některé značky nabízejí možnost až trojího zbroušení při renovaci.

Na druhou stranu se jedná o cenově náročnou variantu. Obzvláště pokud se rozhodnete pro exotické dřeviny. Na tento typ podlahy budete muset používat speciální prostředky a vosky. Měkké dřevo rovněž časem ponese stopy po pádech předmětů nebo drápcích Vaši mazlíčků. 

Laminátové podlahy

Lidově se jim říká “plovoučky”. To proto, že se tento typ podlah nekotví k podkladu a tzv. plave. Bezpočet typů a provedení této podlahové krytiny zaručuje, že si vybere každý. Je to levná a poměrně praktická alternativa ke klasických dřevěným podlahám. Navíc se hodí i do panelových domů, protože se pod ni dá velmi snadno položit i zvuková izolace. 

Jejich systém pokládky je výhodou a zároveň nevýhodou. Protože nejsou ukotveny, tak některým typům mohou vadit těžší kusy nábytku. Rovněž tak nekvalitní spoje se mohou po čase rozklížit a podlaha začne vrzat. Stejně tak byste si měli dávat pozor na zatečení tekutin. 

Alternativy

Pokud byste si nevybrali ani z jedné skupiny, můžete se poohlédnout po alternativách. Mezi nejčastější patří keramická dlažba (v dnešní době především velkoformátová). Svůj návrat zažívá i PVC (i ve formě “plovoučky”). A pokud by Vám nestačilo ani to, doporučuji se podívat po tzv. litých podlahách nebo betonových stěrkách. Ale to jsme s cenou někde úplně jinde.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen