Vezměte to od podlahy

  • 2015-07-13
  • 0
  • Pavel Cahlík

Podlahová krytina je bez nadsázky základ. Její volbou ovlivníte nejen vzhled místnosti, ale třeba i náročnost úklidu. V době moderních materiálů si podlahu můžete uzpůsobit naprosto dle libosti. I tak se ale největší oblibě stále těší dřevěné a laminátové podlahy.

Rozhodnutí pro jeden typ podlahy by mělo předcházet samotnému zařizování interiéru. Samozřejmě bude hrát podstatnou roli cena. Pokuste se ale od tohoto faktoru na chvíli oprostit a vybírejte jen na základě dalších důležitých faktorů. Jak tedy zvolit ten nejvhodnější?

 

Dřevo

Dřevěná podlaha je naprostá klasika. Nic si nezadá s pocitem, který ve Vás vyvolá procházka po dřevěné podlaze. Je to přírodní, teplý a poddajný materiál, kterým nic nezkazíte. Interiér na jeho základu můžete vystavět jako “klasiku”, ale i modernu. Skvěle se totiž kombinuje i s minimalistickými prvky. Některé dřevěné podlahy si můžete zakoupit i jako “plovoucí” se stejným systémem pokládky jako u laminátových podlah. Stejně tak některé značky nabízejí možnost až trojího zbroušení při renovaci.

Na druhou stranu se jedná o cenově náročnou variantu. Obzvláště pokud se rozhodnete pro exotické dřeviny. Na tento typ podlahy budete muset používat speciální prostředky a vosky. Měkké dřevo rovněž časem ponese stopy po pádech předmětů nebo drápcích Vaši mazlíčků. 

Laminátové podlahy

Lidově se jim říká “plovoučky”. To proto, že se tento typ podlah nekotví k podkladu a tzv. plave. Bezpočet typů a provedení této podlahové krytiny zaručuje, že si vybere každý. Je to levná a poměrně praktická alternativa ke klasických dřevěným podlahám. Navíc se hodí i do panelových domů, protože se pod ni dá velmi snadno položit i zvuková izolace. 

Jejich systém pokládky je výhodou a zároveň nevýhodou. Protože nejsou ukotveny, tak některým typům mohou vadit těžší kusy nábytku. Rovněž tak nekvalitní spoje se mohou po čase rozklížit a podlaha začne vrzat. Stejně tak byste si měli dávat pozor na zatečení tekutin. 

Alternativy

Pokud byste si nevybrali ani z jedné skupiny, můžete se poohlédnout po alternativách. Mezi nejčastější patří keramická dlažba (v dnešní době především velkoformátová). Svůj návrat zažívá i PVC (i ve formě “plovoučky”). A pokud by Vám nestačilo ani to, doporučuji se podívat po tzv. litých podlahách nebo betonových stěrkách. Ale to jsme s cenou někde úplně jinde.

 
 
 
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
406
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter