Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Víte, co je to eklektický styl?

Vždy, když se dostanu do situace, kdy se mi dva nebo více kousků v interiéru k sobě nehodí, tak s nadsázkou tvrdím, že jde eklektický styl. Samozřejmě je to dost nadnesené, ale tento styl opravdu existuje a má své skalní fanoušky i odpůrce.

Eklektický styl si můžete zjednodušeně představit jako kombinaci starého a nového. Interiér v tomto stylu může působit jako náhodně tvořený, ale opak je pravdou. Většinou patří k tomu nejtěžšímu, do čeho se můžete pustit.

 

Zásady

Žádné zásady nejsou. Klidně kombinujte starožitné předměty s moderním uměním nebo etno doplňky. Použijte zvířecí kůži místo koberce, na ni postavte starý divan, který můžete nechat moderně přečalounit a k němu postavte technicistní konferenční stolek.

Snad by tu byla jedna zásada: žádný vzor, kus nábytku nebo doplněk by se v místnosti neměl objevovat dvakrát a nebo se stejným vzorem. Tím byste porušili samotnou podstatu eklektického stylu. 

 

Eklektický interiér je především o nastylování

Výhodou je, že vytvoříte svébytný, osobitý design, který se bude rozhodně odlišovat od dnešních chladných „piteven“, ve kterých se mnozí snaží žít. Nevýhodou je, že se celý interiér může přeměnit na směsici kusů nábytku, která bude v konečném důsledku působit rušivě.

A právě z tohoto důvodu si více než kde jinde musíte vyhrát s „čančáním“. Budete potřebovat různé odkládací a konzolové stolky. Spoustu lamp a různorodých doplňků včetně zrcadel a svícnů. Zcela jistě se budete muset vydat do knihkupectví nebo do antikvariátu a pořídit nějaké velké knihy s krásným hřbetem, které následně položíte na stolky jako dekoraci.

 

Látky a barvy

Čemu se rozhodně nevyhnete, bude pečlivý výběr látek. V eklektickém designu to jsou především zvířecí a orientální geometrické vzory. Prakticky každý látkový předmět v takto laděné místnosti musí mít svůj vlastní výrazný vzor.

Na kombinaci barev nezáleží. Můžete se samozřejmě držet barevných kombinací, jak jsme si je popisovali v jednom ze starších článků. V tomto případě si ale barevným kolem nemusíte dělat hlavu. Růžová s béžovou? Bez problémů!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen