Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Vybavte si spižírnu

V zimě, jaká venku momentálně vládne, by ani toho příslovečného psa nevyhnal. Proto je také nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak si doma vybavit a upravit pěknou spižírnu, ve které budete mít stále k dispozici to, co potřebujete, a v teple vaší kuchyně bude vše šikovně po ruce. Myslíte si, že na spíž je vaše kuchyň moc malá, nebo snad, že ji vůbec nepotřebujete? Tak to vás vyvedeme z omylu.

Důležitější, než si myslíme

I když většinu potravin v dnešní době skladujeme především v ledničkách, takovou spižírnu není vůbec radno podceňovat a naše babičky moc dobře věděly, jak moc dobré je ji mít. V současných kuchyních je na ni často zapomínáno a záhy nevíme, kam s balíkem brambor či minerálek nebo jak vhodně uložit zeleninu nebo rýži.

 

Vy ještě špajzku nemáte?

Pokud máte to štěstí a právě se chystáte rekonstruovat kuchyň, řekněte spíži rozhodné a hlasité ano. Promyšleně zakomponovanou špajzku dříve či později skutečně oceníte a bude perfektním pomocníkem ve vaší kuchyni. Rozhodně nejde o tzv. žrout místa, jak si mnozí mylně myslí. Jestliže se ale k žádné rekonstrukci nechystáte, a přesto po úhledné spíži toužíte, nemusíte vůbec věšet hlavu. I do té nejmenší kuchyně se může chytrá spižírna vejít, a to díky stále více populárnějšímu modelu šikovně uspořádaných skříní a skříněk.

Jak spižírnu vybavit, aby skutečně plnila účel

Ať už jste se rozhodli pro formu skříně, nebo vestavěnou spižírnu, základní pravidla pro efektivní uspořádaní jsou stejná; inspirujte se u lednice! Lednice jsou totiž velice šikovně členěny a jejich vnitřní organizace je ověřený způsob, jak skladovat potraviny nejlépe.

Vaše nová pokladnice na jídlo by měla mít okénko nebo alespoň větrací otvory; jeden u podlahy a druhý směrem ke stropu. Kvůli vzdušnosti instalujte na dvířka špajzky nejlépe ocelové košíky a samotné police v útrobách skříňky použijte drátěné. Pro lepší přehlednost a pohodlnost můžete použít i plastové či proutěné boxy, které se navíc postarají o to, aby se vaše zásoby z drátěných polic nezřítily.

V neposlední řadě byste měli myslet i na nezvané hosty v podobě různých škůdců. Jejich návštěvě se vyhnete nejlépe prevencí, což znamená například používání dóz se šroubovacím uzávěrem. Do prostoru můžete také nastražit všelijaké mucholapky a odpuzovače, jež vám zaručí, že vaše dobroty zůstanou netknuté.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen