Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Vybavte si spižírnu

V zimě, jaká venku momentálně vládne, by ani toho příslovečného psa nevyhnal. Proto je také nejvyšší čas přemýšlet nad tím, jak si doma vybavit a upravit pěknou spižírnu, ve které budete mít stále k dispozici to, co potřebujete, a v teple vaší kuchyně bude vše šikovně po ruce. Myslíte si, že na spíž je vaše kuchyň moc malá, nebo snad, že ji vůbec nepotřebujete? Tak to vás vyvedeme z omylu.

Důležitější, než si myslíme

I když většinu potravin v dnešní době skladujeme především v ledničkách, takovou spižírnu není vůbec radno podceňovat a naše babičky moc dobře věděly, jak moc dobré je ji mít. V současných kuchyních je na ni často zapomínáno a záhy nevíme, kam s balíkem brambor či minerálek nebo jak vhodně uložit zeleninu nebo rýži.

 

Vy ještě špajzku nemáte?

Pokud máte to štěstí a právě se chystáte rekonstruovat kuchyň, řekněte spíži rozhodné a hlasité ano. Promyšleně zakomponovanou špajzku dříve či později skutečně oceníte a bude perfektním pomocníkem ve vaší kuchyni. Rozhodně nejde o tzv. žrout místa, jak si mnozí mylně myslí. Jestliže se ale k žádné rekonstrukci nechystáte, a přesto po úhledné spíži toužíte, nemusíte vůbec věšet hlavu. I do té nejmenší kuchyně se může chytrá spižírna vejít, a to díky stále více populárnějšímu modelu šikovně uspořádaných skříní a skříněk.

Jak spižírnu vybavit, aby skutečně plnila účel

Ať už jste se rozhodli pro formu skříně, nebo vestavěnou spižírnu, základní pravidla pro efektivní uspořádaní jsou stejná; inspirujte se u lednice! Lednice jsou totiž velice šikovně členěny a jejich vnitřní organizace je ověřený způsob, jak skladovat potraviny nejlépe.

Vaše nová pokladnice na jídlo by měla mít okénko nebo alespoň větrací otvory; jeden u podlahy a druhý směrem ke stropu. Kvůli vzdušnosti instalujte na dvířka špajzky nejlépe ocelové košíky a samotné police v útrobách skříňky použijte drátěné. Pro lepší přehlednost a pohodlnost můžete použít i plastové či proutěné boxy, které se navíc postarají o to, aby se vaše zásoby z drátěných polic nezřítily.

V neposlední řadě byste měli myslet i na nezvané hosty v podobě různých škůdců. Jejich návštěvě se vyhnete nejlépe prevencí, což znamená například používání dóz se šroubovacím uzávěrem. Do prostoru můžete také nastražit všelijaké mucholapky a odpuzovače, jež vám zaručí, že vaše dobroty zůstanou netknuté.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen