Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Výběr podlahové krytiny

Sousloví “vezmeme to od podlahy” není pouhá fráze. Skrytou moudrost, kterou těchto pár slov v sobě nese, by si měl každý, kdo rekonstruuje či zařizuje své obydlí, vzít k srdci. A proto se dnes podíváme na výběr podlahové krytiny.

Na podlahu si můžete položit prakticky cokoliv

Výběr jednotlivých krytin je dnes doslova nepřeberný. Čechy tolik milovaná “plovoučka” není, jak by se mohlo snad zdát, jedinou možností. Jaké jsou tedy možnosti? Od laminátové podlahy (plovoučky) přes všemožné typy dřevěných krytin nebo keramické dlaždice až po PVC nebo anhydridové stěrky.

A to ještě nejsou všechny možnosti. Takže jak při výběru postupovat? Pro mnohé bude asi prvním kritériem cena. Samozřejmě je to důležitý faktor, při jehož zohlednění jednoznačně vyhraje laminátová podlaha. Vzor na této krytině tvoří fólie s fotografií, která je velmi zjednodušeně řečeno “zalaminována”. Z tohoto výrobního procesu plynou výhody a nevýhody. Je poměrně barevně stálá, zvládne i trochu “drsnější” zacházení, ale škrábance a rýhy již nelze lehce opravit.

A proč se říká ji říká “plovoučka”? Není totiž pevně spojena s povrchem a tzv. plave. Pokud budete šetřit i na vrstvě, která ji odděluje od podkladu, tak si zaděláte na pěkné problémy. Obzvláště kroková izolace je především v panelových domech naprostý základ. Pokud tedy nechcete, aby vaši sousedé slyšel každý váš pohyb.

Dřevo je univerzální

To věděli i naši předci a tak byste v minulosti hledali jiný druh podlahy poměrně obtížně (i když mu zdárně v 60. letech konkurovalo PVC, které dnes zažívá vydařený návrat). Je jedno zda si vyberete parkety, selská prkna nebo palubky. Díky speciálním úpravám si dřevěné podlahy můžete vychutnat i v kuchyních. Do koupelen se poté doporučují podlahy z exotických dřevin, které vlhkost snášejí ještě lépe. Ty jsou ovšem již opravdu cenově náročné.

Dřevěnou podlahu můžete opakovaně zbrousit a propůjčit ji zcela nový vzhled. To samozřejmě nemůžete dělat donekonečna, ale vyhnete se tak výměně celé podlahové krytiny při odstraňování “nehod”.

Další alternativy

Na trhu je opravdu mnoho dalších alternativ. Mnohými zatracovaná dlažba se těší stále velké oblibě. Pokud se chcete zbavit spár, můžete si připlatit a pořídit si přesně kalibrované dlaždice, které nevyžadují spárovací hmotu. Nebo rovnou zainvestovat do anhydridové stěrky, která krásně vyrovná nerovnosti a vytvoří bezespárou plochu, která se velmi snadno udržuje.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen